Już wkrótce portfel może się okazać niepotrzebny. Jak to możliwe? W piątek na spotkaniu w Urzędzie Miasta, twórca nowatorskiego rozwiązania tłumaczył radnym na czym pomysł polega.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nasze rozwiązanie bazuje na zrezygnowaniu z zawartości portfela - twierdził Sławomir Matelski z firmy Unibank. - Pomysł polega na zupełnie nowym sposobie podpisywania, który ułatwi codzienne funkcjonowanie - tłumaczył przedstawiciel firmy.

Osoba składająca podpis nie musi mieć przy sobie żadnego rekwizytu i nie musi pamiętać haseł. Konieczne jest tylko zapamiętanie położenia 3 punktów identyfikatora w tabeli, oraz położenie minimum 4 punktów tabeli kodującej, jakie można sobie dowolnie rozmieścić. Jak to wpłynie na codzienne życie? Nie trzeba będzie ze sobą nosić żadnych dokumentów, a wszystko - od aktu urodzenia zaczynając, na prawie jazdy kończąc - będzie dostępne wirtualnie.

Czy karta miejska ma szansę w najbliższym czasie wejście w życie nie wiadomo. Radni wobec nowego rozwiązania wydawali się sceptyczni. Nie zniechęcało to pomysłodawcy, który wierzy że TopoSign będzie czymś na miarę fińskiej Nokii.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!