Po trzech latach żmudnego śledztwa do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm znanym ginekologom z Poznania. Krzysztofowi D. i Arkadiuszowi B. prokurator zarzucił narażenie na utratę życia i zdrowia oraz spowodowanie nieumyślnej śmierci 20-letniej Karoliny Maślanki i jej dwójki nienarodzonych dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sprawa najpierw trafiła do Słupcy, ale po dwóch latach skomplikowane śledztwo przejęła prokuratura w Koninie. Udało się uzyskać opinię biegłych lekarzy z Wrocławia. Przedtem kilka innych ośrodków odmówiło wykonania ekspertyzy w sprawie znanego, poznańskiego profesora.

Co takie znalazło się w opinii, że prokuratorzy zdecydowali się oskarżyć lekarzy? - Według biegłych lekarze dopuścili się szeregu uchybień. Między innymi nie wykonali specjalistycznych badań, przez co nie mieli informacji o faktycznym stanie zdrowia pacjentki. Efektem była śmierć matki i bliźniąt - mówi prokurator Krzysztof Szczesiak, naczelnik wydziału śledczego konińskiej prokuratury.

Karolina Maślanka chorowała na skazę krwotoczną małopłytkową i miała usuniętą śledzionę. O tym, jak twierdzi jej rodzina, lekarze zostali poinformowani zaraz jak dziewczyna trafiła do kliniki przy ul Polnej. Z opinii biegłych wynika także, że lekarze nie wykonali tak prostych badań jak USG. Z sekcji zwłok matki i dzieci wynika, że przez 11 godzin żywe jeszcze dziecko przebywało w macicy wraz z martwym płodem. Na cesarskie cięcie zdecydowano się dopiero, gdy serce 20 - latki przestało bić.

W sprawie prokuratura przesłuchała ponad 30 świadków, głównie personel medyczny szpitala przy ul. Polnej. Zawiadomienie do prokuratury złożyła pod koniec 2006 r. rodzina zmarłej Karoliny. Jeśli sąd uzna lekarzy za winnych to grozi im nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

on (gość)

Profesor Krzysztof Drews to wspaniały człowiek i znakomity, wybitny specjalista w swoim fachu. Profesor prowadził ciąże bliźniaczą mojej żony od samego początku, prowadził ją ostrożnie, zawsze pod pełną kontrolą. Złego słowa nawet nie mogę powiedzieć o Profesorze!!! To ogromna tragedia, ale moim zdaniem zawinili lekarze prowadzący ciąże od początku. Profesor spowodował że mam wspaniałych dwóch zdrowych chłopaków. Pełne uznanie dla Pana Profesora Krzysztofa Drewsa.

kotek (gość)

Czy to jest ten pan doktor Krzysztofowi D. o którym myślę...jeżeli tak to nie wierzę