Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przewijak w międzychodzkim urzędzie. Trafiony pomysł?

Iwona Paroń
Przewijak w międzychodzkim urzędzie
Przewijak w międzychodzkim urzędzie UMiG Międzychód
Przewijak w międzychodzkim urzędzie pojawił się na początku tygodnia. Z miejsca, w którym można przewinąć swoje pociechy mogą korzystać nie tylko rodzice - petenci urzędu.

Przewijak w międzychodzkim urzędzie to dobry pomysł? Z pewnością pokaże czas. My sprawdziliśmy powód jego pojawienia się w jednej z toalet w budynku. Międzychodzki urząd, który w poniedziałek zamontował w toalecie nowe urządzenie chce być przyjazny rodzinom. Zrobił ku temu pierwszy krok. Mowa o przewijaku dla dzieci, który ma służyć nie tylko petentom urzędu, ale także rodzicom korzystającym z sąsiadującego z budynkiem urzędu Ogródkiem Jordanowskim. Zresztą jak podkreślają pracownicy Wydziału Promocji, z przewijaka może skorzystać każdy – nawet przypadkowy przechodzień spacerujący z dzieckiem. Stąd też wybór toalety na parterze, pomiędzy Urzędem Skarbowym a Urzędem Miasta i Gminy. Skąd pomysł aby doposażyć toalety w taki sprzęt?

– Pomysł wziął się z troski o mamy z małymi dziećmi, które przychodzą do urzędu by załatwić różne sprawy. Bezpośrednich próśb nie było, jednak zauważyłam, że mamy szukają miejsca, gdzie mogłyby zadbać o higienę dziecka – wyjaśnia zastępca burmistrza gminy Międzychód Agnieszka Leśniewska.

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się na funpage Gminy Międzychód oraz pytaniami mieszkańców gmina chce, aby z przewijaka w międzychodzkim urzędzie mogli korzystać nie tylko rodzice – petenci. Nie uda się jednak spełnić oczekiwań rodziców, ponieważ przewijak nie będzie dostępny przez cały dzień. Dlaczego?
– Docelowo z przewijaka mogą korzystać klienci urzędu, jest to standard występujący w instytucjach publicznych na całym świecie. Cieszę się, że nasz urząd spełnił te standardy. Oczywiście rodzicie przebywający z dziećmi w Ogródku Jordanowskim w godzinach pracy urzędu również mogą korzystać z przewijaka – wyjaśnia Agnieszka Leśniewska.

Zapewnienie komfortu maluchom i ich rodzicom kosztował około 1 000 złotych. Czy można rozpatrywać to w kwestiach opłacalności? – Biorąc uwagę udogodnienia dla mam jest to kwota, którą warto było wydać – komentuje zastępca burmistrza gminy Międzychód.

Warto dodać, że jest to jedno z pierwszych miejsc publicznych, które wyposażyło toaletę zgodnie z potrzebami rodziców. Czy będzie to dobry przykład, którym zarażą się inne instytucje pożytku publicznego? Czy przewijaki pojawią się także w innych miejscach niż międzychodzki urząd gminy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto