(© Vesa Moilanen, Ford Fiesta rs wrc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek, 21 stycznia, ruszy sezon 2016 rajdowych mistrzostw świata. Rozpocznie go rajd Monte Carlo, w którym z numerem 16 wystartuje załoga Robert Kubica - Maciej Szczepaniak.

Za Kubicą dwa pełne sezony w samochodzie wrc. Wciąż nie wiadomo jednak, czy w tym tym roku wystąpi we wszystkich rajdach mistrzostw świata. Ubiegły sezon zakończył na 12. pozycji w klasyfikacji generalnej. 31-letni krakowianin pozostaje wierny fordowi fieście wrc, tym autem pojedzie w Monte Carlo, pod szyldem własnego zespołu.

Na starcie pojawią się jeszcze trzy inne polskie załogi. Skodą fabią z numerem 46 pojadą Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń. Kierowca z Torunia ma w planach pełny sezon w kategorii WRC2. Będą ponadto dwa "polskie" peugeoty 208, w obu rolę pilotów będą pełnić Małopolanie.

Michał Kuśnierz (jeździł m.in. z Kubicą) usiądzie na prawym fotelu obok Tomasza Gryca (nr 103), z kolei Jakub Wróbel będzie dyktował trasę Sławomirowi Ogryzkowi (109). Rajd Monte Carlo potrwa cztery dni, do 24 stycznia. Przed kierowcami 1474 km, w tym 375 do pokonania w szesnastu odcinkach specjalnych.

źródło: AIP

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!