Poznań zajął drugie miejsce w organizowanym cyklicznie rankingu kondycji finansowej samorządów przeprowadzonym przez czasopismo "Wspólnota".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziennikarze tego periodyka za najważniejszy wskaźnik obrazujący sytuację finansową jednostki samorządowej uznali nadwyżkę operacyjną. Jest to kwota - mówiąc w dużym skrócie - powstająca z różnicy dochodów i wydatków bieżących, następnie przeliczana na głowę mieszkańca.

Pozycja Poznania za rok 2008 jest najwyższą jaką osiągnęło nasze miasto od 2005 roku i wynosi 849,30 złotych na osobę (wówczas zajęliśmy trzecie miejsce). W 2006 roku Poznań był czwarty, a w 2007 - 5.

Miastem numer jeden w rankingu "Wspólnoty" w 2008 roku zostały Katowice (865,93 zł), a stolica Wielkopolski wyprzedziła między innymi Warszawę (678,56 zł), Szczecin (608,01 zł) i Gdańsk (478,44 zł).

Klasyfikacja prowadzona od 2002 roku, jest najbardziej syntetyczną oceną kondycji finansowej samorządu, jego potencjału inwestycyjnego oraz zdolności kredytowej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!