Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 69:53. Mocny akcent na koniec roku [GALERIA]

Sokół Międzychód pokonał Sudety Jelenia Góra
Sokół Międzychód pokonał Sudety Jelenia Góra Leszek Furmann
Sokół Międzychód znów ucieszył swoich kibiców. Tym razem koszykarze Sławomira Szulczyka pewnie pokonali Sudety Jelenia Góra. Zemsta za porażkę z pierwszej części sezonu była słodka

Sokół Międzychód w ciągu zaledwie kilku dni zaprezentował niezwykłe wahania formy. Po okazałym zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław wydawało się, że koszykarze Szulczyka powalczą o zwycięstwo także w Nowej Soli. Muszkieterowie sprawili jednak Sokołom zimny prysznic, wygrywając różnicą prawie 20 punktów. Forma międzychodzkiego zespołu przed meczem z Sudetami była zatem wielką niewiadomą. Nic dziwnego, że kibice obawiali się o wynik. Tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu Sokół Międzychód dostał w Jeleniej Górze prawdziwe lanie.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od badawczej wymiany ciosów. Wynik otworzył Łukasz Niesobski, najlepszy strzelec Sudetów. Do wyrównania szybko doprowadził Dylik, a po celnym rzucie Daniela Cejby Sokół Międzychód objął prowadzenie 4:2. Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 7:8. Wówczas po raz kolejny swoją obecność na boisku zaznaczył Niesobski, który zdobył 5 oczek, doprowadzając do stanu 7:13. Do końca pierwszej odsłony gospodarze zdołali zmniejszyć nieco straty, kończąc inauguracyjne 10 minut wynikiem 14:17.

Druga odsłona początkowo wyglądała podobnie. Celna trójka Michała Łabutki dała gospodarzom remis, a po punktach Filipa Taisnera Sokół Międzychód był nawet z przodu (19:17). Po stronie gości z dobrej strony pokazał się jednak Raczek, który walnie przyczynił się do ponownego prowadzenia Sudetów (19:25). Druga część tej kwarty należała już na szczęście do miejscowych. Sygnał do ataku dał Łabutka, usłyszał go Dylik, który dorzucił pięć oczek, a tuż przed przerwą dwa punkty zdobył jeszcze Wojdyr, dzięki czemu po dwóch kwartach Sokół Międzychód prowadził 28:25.

Druga połowa spotkania od początku układała się bardzo dobrze. Gospodarze wyszli na parkiet pewni siebie i dążyli do końcowego sukcesu. Czołową rolę w zespole zaczął odgrywać Jakub Nowak, który w trzeciej odsłonie zdobył aż 13 punktów, dwukrotnie trafiając zza łuku. Niemal bezbłędni pod koszem byli Sroczyński i Wojdyr, którzy na zmianę zbierali i ponawiali, powiększając dorobek gospodarzy. Niesobski i spółka odpowiadali, ale nie zdołali zdusić zapału podopiecznych Sławomira Szulczyka. Sokół Międzychód wygrał tę kwartę 23:19 i na 10 minut przed końcem prowadził z Sudetami 51:44.

W ostatniej odsłonie gospodarze pokazali coś, czego kibice nie oglądali w tym sezonie nader często. Spokój, konsekwencja i zrozumienie. Sokół Międzychód grał składnie, regularnie punktował i ani przez chwilę nie pozwolił przyjezdnym poczuć krwi. Co cieszy, o wynik dbali nie tylko liderzy, ale także zmiennicy: Taisner i Adamski, którzy udowodnili swoją przydatność dla zespołu. Gospodarze byli skuteczni i powiększali przewagę, która na trzy minuty przed końcem wynosiła 10 punktów. Ostatnie fragmenty spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy i run 6:0, który doprowadził miejscowych do końcowego sukcesu. Sokół Międzychód pokonał Sudety Jelenia Góra 69:53 i zrewanżował się tym samym za porażkę z pierwszej rundy.

Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 69:53
(14:17, 14:8, 23:19, 18:9)

_Sokół: _Nowak - 19, Wojdyr - 10, Dylik - 9, Sroczyński - 8, Taisner - 7, Adamski - 6, Łabutka - 5, Cejba - 5, Wejman - 0, Doberschuetz - 0, Gubernat - 0
_Sudety: _Niesobski - 21, Wojciul - 11, Wilusz - 9, Raczek - 7, Minciel - 4, Czekański - 1, Drąg - 0, Taraszkiewicz - 0, Dąbrowski - 0

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani