Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie

Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie dziś działa przy Rynku, przy Urzędzie Miasta i Gminy oraz przy Szpitalu Powiatowym. Od 1 września będzie też funkcjonowała przy ul. Pocztowej. (© Jakub Zachciał)

Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie od 1 września będzie rozszerzona o ulicę Pocztową. Oznacza to, że za parkowanie na parkingu po prawej stronie ulicy będzie trzeba płacić. Tak wczoraj 4 lipca zadecydowała Rada Miejska Międzychodu, choć radni jednomyślni nie byli.

Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie od 1 września będzie rozszerzona o ulicę Pocztowa (parking po prawej stronie ulicy). Tak wczoraj (4 lipca) podczas sesji Rady Miejskiej Międzychodu zadecydowali radni, choć jednomyślni nie byli. Pomysł Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie poparło 12 radnych. Przeciwny był Janusz Skorupa, a od głosu wstrzymał się Włodzimierz Minge. Podczas głosowania nieobecna była Mariola Tyburska. Ustanowienie Strefy Płatnego Parkowania ma uporządkować problem z parkowaniem samochodów przy szkole, poczcie, muzeum czy kancelarii notarialnej.

Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie od 2011 roku działa już na Rynku. Tam płacić trzeba za parkowanie od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 18. Od roku, czyli od 1 lipca 2016 roku płacić trzeba także przy Szpitalu Powiatowym (od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 17) oraz przy Urzędzie Miasta i Gminy (od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 16). Na ul. Pocztowej strefa będzie funkcjonować od 1 września 2017 od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 17 i będzie obejmować tylko parking po prawej stronie ulicy. Zasady parkowania pojazdów po lewej stronie drogi mają pozostać bez zmian (zakaz parkowania aut w dni nauki szkolnej od godz. 7 do 16:30 z wyłączeniem trzech miejsc parkingowych przy muzeum, które są dostępne cały czas).

Strefa Płatnego Parkowania w Międzychodzie. Minimalna kwota, jaką trzeba zapłacić za korzystanie ze strefy w mieście to złotówka. To wystarczy, by móc pozostawić auto na parkingu przez 30 min. Godzinne parkowanie kosztuje 2 zł. Za drugą godzinę trzeba zapłacić już 2,4 zł, za trzecią godzinę - 2,8 zł i każdą następną - 2 zł. Oznacza to tyle, że zaparkowanie auta na cały dzień w strefie kosztuje 19,2 zł. Kara za nieopłacenie postoju to nawet 50 zł.

Miasto ma podpisaną umowę z firmą obsługującą aplikację Mobilet. Dzięki temu za parkowanie samochodów przy wszystkich ulicach objętych strefą płatnego parkowania można płacić telefonami komórkowymi.

Poznańskie zoo od kuchni

Źródło: gloswielkopolski.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec PMI (gość)

Tak na Kwiatowej zrobić płatny parking!!!!! Panie Burmistrzu Pan i tak nie będzie płacić, bo Pan i tak jeździ naszym służbowym autem, a innymi mieszkańcami niech się Pan nie przejmuje !!!! JAK DOWALIĆ TO WSZYSTKIM !!!!!

mieszkaniec (gość)

Śmiechu warte, szukają pieniędzy na podwyżki...? lepiej niech zajmą się ważniejszymi sprawami! brak oświetlenia na chodnikach i drogach, brak chodników, pozyskiwanie środków z innych źródeł.