Studniówka w Zespole Szkół w Sierakowie rozpoczęła się o godzinie 19 w "Jaroszewskich Wzgórzach". Tradycyjnie tanecznym krokiem poloneza zainaugurowali ten wieczór tegoroczni maturzyści. Studniówka w Zespole Szkół w Sierakowie to w tym roku bal jednej klasy, która rozpoczyna przerwę zimową oraz odliczanie do egzaminu dojrzałości. 15 stycznia czeka ich jednak zabawa do białego rana.

Z regionu

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

koleżanka koleżanki (gość) (Koleżanka)

no w zasadzie masz rację, grunt to dobra zabawa. Jednak zdjęcia trafiły do internetu, a tu każdy może się wypowiedzieć, stąd tez krytyka, bo nie wszystkim wszystko się podoba. Jak widać są tez zwolennicy "kultury" ubioru, a niektórym chyba troszku jej zabrakło:) takie wejście polonezem w dorosłość to chyba odpowiedni moment. Na koncertach czy dyskotekach już pełna dowolność, a im z większą fantazją tym lepiej.
Cóż, po raz kolejny można zacytować klasykę "jak cie widzą, tak cie piszą". Bolesne, ale prawdziwe.

Koleżanka (gość)

Dziękuję za takie coś jeśli się kogoś ocenia to najpierw trzeba siebie... Nikt nie jest ideałem... I raczej nigdy nie będzie. Tak patrząc każdy mógłby sobie coś powytykać że tak się ubrał albo tak umalował czy uczesał... Ale liczyło się to jak się wszyscy wspólnie bawili.... A o to tu właśnie chodziło.

koleżanka koleżanki (gość) (Koleżanka )

Ech, daj spokój, nikt nikogo nie wskazał, tylko ogólne przemyślenia są w komentarzach. Gorzej gdyby zaczęli po nazwiskach wskazywać kto się nie fajnie ubrał. A może tak byś chciała? nazwisko za nazwisko?

Koleżanka (gość)

Jeśli jesteście na tyle odważni by to komentować to dlaczego nie podacie swojego imienia i nazwiska. Każdy potrafi krytykować. A jeśli już doszło do takiego czegoś... To niech mają te osoby odwagę się przyznać. Studniówka była wspaniała. I każdy ubrany był w to na co go stać i co mu się podoba. A jeśli innym to nie odpowiada to ich problem.

purystka (językowa ;) (gość)

Gość ma rację. Punkt 1, który każesz poczytać:
włożyć na kogoś ubranie => czyli ubrać kogoś => ubrałam dziecko

ubrać coś => coś ozdobić, upiekszyć => ubrałam choinkę (bo zawiesiłam na niej ozdoby)
czyli ubrać spodnie oznacza, że spodnie czymś ozdabiamy, w coś ubieramy
a założyć spodnie => ubrać siebie lub kogoś w spodnie

ubieramy się w rzecz, czyli tę rzecz zakładamy

uff

gość do ONA (gość)

Nie chcę być złośliwy, a tylko prosto i jasno wytłumaczyć różnicę między UBRAĆ a UBRAĆ SIĘ, bo też takie rozróżnienie jest w cytowanej przez Ciebie definicji.
I tak:
UBRAĆ
1. «włożyć na kogoś ubranie, obuwie, nakrycie głowy itp.»
czyli ubrać kogoś (ubrać dziecko) - włożyć na tego kogoś (dziecko) ubranie
3. «ozdobić, przystroić»
czyli ubrać salę - ozdobić, przystroić tę salę

I UBRAĆ SIĘ
1. «włożyć na siebie ubranie, obuwie, nakrycie głowy»

Zatem na Twoją radę: A ty "gościu" wydaj może przewodnik co wypada ubrać na studniówkę , sylwestra, zwykłą zabawę karnawałowa i wesele .
odpowiedziałem, że na studniówkę wypada ubrać salę (pyt. co ubrać). Inaczej sprawa miałaby się gdybyś napisał: w co wypada ubrać się na studniówkę:)
takie małe SIĘ a jaka różnica, prawda:)

Nie jest moim celem pouczanie kogokolwiek, a tylko zwrócenie uwagi na błąd. Nie bierz tego do siebie, nawet w serialach mówią "ubierz kurtkę", co nie zmienia faktu, że jest to niepoprawne.

pozdrawiam i miłego weekendu życzę

gość (gość)

Może porada językowa ze SJP PWN coś Ci rozjaśni?

http://sjp.pwn.pl/slowniki/ubra%C4%87-buty.html

gość (gość)

chyba żartujesz:)
przeczytaj, co zacytowałeś

definicją tylko potwierdziłeś, to co ja napisałem wcześniej

ubrać można coś (np. choinkę, salę) lub kogoś (siebie, matkę)
mówić "ubrać sukienkę" oznacza nic innego jak założenie na tę sukienkę czegoś (oczywiście sukienkę można ubrać, np. broszką)

najprościej mówiąc:
ubieram się w sukienkę lub zakładam sukienką (na siebie)...
za trudne?

ona do( gość) (gość)

Oj nie popisałeś się polszczyzną z taką wiedzą nie nauczaj innych , maturę i wiele więcej mam już dawno za sobą , a w ramach dokształcenia poczytaj np. pkt.1 lub napisz do Profesora Miodka:

ubrać
Wielki słownik ortograficzny

u•brać ubiorę, ubierzesz, ubiorą; ubierz, ubierz•cie
u•branie; u•brań
lek•ko u•brany
Słownik języka polskiego

ubrać I — ubierać
1. «włożyć na kogoś ubranie, obuwie, nakrycie głowy itp.»
2. «kupić lub uszyć komuś ubranie»
3. «ozdobić, przystroić»
4. «przedstawić coś w sposób łatwy do wyrażenia lub bardziej atrakcyjny»
5. iron. «postawić kogoś w trudnej sytuacji»
ubrać II pot. «odjąć pewną część»
ubrać się — ubierać się
1. «włożyć na siebie ubranie, obuwie, nakrycie głowy»
2. «kupić sobie ubranie lub kazać sobie je uszyć; też: nosić ubranie w jakiś sposób»

gość (gość) (ona)

na studniówkę wypada ubrać salę:)
ubrania się zakłada
ubiera się choinkę lub siebie

robiąc takie błędy językowe możesz matury nie zdać

ona (gość)

O gustach się nie dyskutuje.To pierwszy poważny bal w ich życiu i każdy ubrał się tak jak to sobie wymarzył, wszystkie dziewczęta i chłopcy prezentowali się uroczo czy to w ZS czy LO i nikt swoimi kąśliwymi uwagami nie powinien im zepsuć wrażeń,Piękne tiule , gipiury, cekiny i kolory a przede wszyskim młodość z którą wszystkim do twarzy .A ty "gościu" wydaj może przewodnik co wypada ubrać na studniówkę , sylwestra, zwykłą zabawę karnawałowa i wesele .

gość (gość)

no nie do końca może ubrać się jak chce. Studniówka to święto szkolne, a nie bal karnawałowy. Strój elegancki stosowny do okoliczności, a nie tiule, przezroczystości i kolory jak z wesela:) Ale masz rację, grunt to dobra zabawa, nawet z stroju szkolnym, biało - granatowym.

Znajomy (gość)

Uczniowie z ZS są lepiej ubrani niż Międzychód. Ważne jest towarzystywo i zabawa a nie stroje. Każdy ma prawo się ubrać jak chce! Wyjątkowa i cudowna klasa !

Obserwator (gość)

zazwyczaj to kreacje dziewcząt z Zespołu Szkół budziły podziw a LO w Międzychodzie mogło raczej się schować. No cóż nastąpiła zmiana

absolwentka (gość) (gość)

Faktycznie - kreacje dziewczyn fatalne,panowie prezentowali się zdecydowanie lepiej a dla pań rada proszę popatrzeć na wspaniałe kreacje LO Międzychód i wyciągnąć wnioski na przyszłość!