(© archiwum/Grzegorz Mehring)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Świńska grypa zbiera żniwo w stolicy Wielkopolski. O pierwszej ofierze choroby poinformował w piątek poznański Sanepid.

1 lutego Szpital Wojewódzki przyjął mężczyznę z objawami świńskiej grypy. Mężczyzna zmarł jeszcze tego samego dnia o godz. 14. Dopiero dziś informacja została podana do publicznej wiadomości.

Świńska grypa w Poznaniu: nawet 20 tys. osób zagrożonych- Zmarły mężczyzna to 55-latek. Wcześniej nie chorował - informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa poznańskiego Sanepidu.

Pacjent został przyjęty z objawami infekcji oddechowej, miał podwyższone ciśnienie. Zanim trafił do szpitala był reanimowany w domu.

W szpitalu pobrano mu wymaz z gardła oraz z nosa. Badania, już następnego dnia potwierdziły, że przyczyną zgonu był wirus świńskiej grypy. Sanepid został poinformowany o wynikach badań dopiero w piątek, 5 lutego.

Sanepid potwierdził 11 przypadków zachorowań na świńską grypę od początku roku. Andrzej Trybusz, szef Sanepidu w Poznaniu mówi jednak nawet o 20 tys. zarażonych wirusem AH1N1.

ZOBACZ TEŻ:

Świńska grypa wróciła do Polski. Ekspert: W Polsce szczepi się zaledwie 3,5 proc społeczeństwa


Źródło: TVN24/x-news


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Zdrowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!