Michał Chojara nie przyznaje się do winy Michał Chojara nie przyznaje się do winy

Michał Chojara nie przyznaje się do winy (© Michał Lipiecki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Szamotułach odbyła się kolejna rozprawa burmistrza Pniew Michała Chojary, w której oskarżony jest on o niedopełnienie obowiązków, poświadczenie nieprawdy i działanie na szkodę interesu publicznego. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiadł lokalny przedsiębiorca Grzegorz G., pniewski urzędnik Longin L. oraz Henryk Z. i Zenon C.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw po jednej z kontroli RIO w pniewskim magistracie. Dotyczy wydarzeń z lat 2002 – 2005 i budowy ulicy Młyńskiej. Według prokuratury, Michał Chojara w zgłoszeniu rozpoczęcia robót budowlanych wpisał datę wcześniejszą niż to się stało w rzeczywistości. Nie dopełnił też swoich obowiązków, ponieważ kontynuował procedury przetargowe i wykonał inwestycję w gminie, mimo iż pozwolenie na budowę straciło ważność, przez co działał na szkodę interesu publicznego.

Wszyscy oskarżeni, za wyjątkiem Michała Chojary, przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia. Wczoraj sędzia przesłuchał byłą skarbnik gminy. Sprawa powróci na wokandę 15 kwietnia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!