Podczas gali sztuk walki w każdym pojedynku nie brakuje emocjonujących momentów Podczas gali sztuk walki w każdym pojedynku nie brakuje emocjonujących momentów

Podczas gali sztuk walki w każdym pojedynku nie brakuje emocjonujących momentów (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sobotni wieczór będzie nie lada gratką dla tych, którzy uwielbiają walkę wręcz. W hali AWF w Poznaniu odbędzie się bowiem gala sztuk walki pod hasłem „Poznań kontra reszta Polski”. Dwa lata temu przegraliśmy jednym punktem. Tym razem możemy wyjść z tej konfrontacji zwycięsko...

– Rywale są z górnej półki, ale pałamy chęcią rewanżu. Mamy swoje mocne punkty i wierzę, że je wykorzystamy – przekonywał organizator imprezy Grzegorz Samolewski. Kilka pojedynków zapowiada się wyjątkowo ekscytująco, bo zmierzą się w nich zawodnicy, którzy od dłuższego czasu na siebie polowali.

– Tak będzie w starciu Zadory z Kachniarzem. Obaj są mistrzami Polski w formule Muay Thai, ale w różnych federacjach. Zadora to uczestnik ubiegłorocznych MŚ w Bangkoku. Kachniarzowi też nie brakuje tytułów. Podobne emocje towarzyszyć będą pierwszej kobiecej konfrontacji na poznańskim ringu. Stępień i Jurkowska miały skrzyżować rękawice już wcześniej, ale zawsze coś im stawało na przeszkodzie. Tym razem amatorki specjalizujące się w jujitsu brazylijskim i boksie tajskim będą mogły zaprezentować pełną gamę swoich możliwości – dodał Samolewski.


Ostatnią walką wieczoru będzie pojedynek jego podopiecznego Radosława Demczura z Marcinem Łepkowskim z Krakowa, mistrzem Polski i zdobywcą PP w Muay Thai. – Czuję przed przeciwnikiem respekt, ale jednocześnie wierzę w zwycięstwo, bo ostatnie tygodnie poświęciłem tylko tej walce. Wiem, że przeciwnik będzie miał w ringu wsparcie tajskiego trenera. Oglądałem go na wideo i zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo z nim wygrać. Plan taktyczny mojego trenera i życiowa forma mogą jednak przynieść mi sukces – stwierdził Demczura.

Ma on na koncie 8 walk (6 zwycięstw i 2 porażki). Trenuje od czterech lat, walczy głównie w Muay Thai i K1. O nim można powiedzieć, że jest już zawodowcem. Większość uczestników to jednak amatorzy.

– Oni idą w ringu na całość, nie czekają na błędy przeciwnika, a kibice lubią właśnie taką bijatykę – dodał Demczura.

Wieczór Sportów Walki
(sobota, godz. 19, hala CR AWF w Poznaniu przy Drodze Dębińskiej)
12 pojedynków, w tym sześć w ramach meczu Poznań – reszta Polski
walki wieczoru
Radosław Demczura (Samolewski Team Poznań) – Marcin Łepkowski (Kraków) w Muay Thai 71 kg
Łukasz Szulc (Samolewski Team Poznań) – Rafał Jakubowski (Wrocław) w K1 71 kg
Dominik Zadora (Bolesławiec) – Damian Kachniarz (Piekary Śląskie) w Muay Thai 75 kg
Klaudia Stępień (PKB Poznań) – Aleksandra Jurkowska (Siedlce) w MMA 70 kg
Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 2 do 5 lutego w Samolewski Team na os. Przyjaźni 132 C w godz. 17–21 oraz w dniu imprezy w hali od godz. 17.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!