Zimowe okno transferowe dla klubów piłkarskich dopiero co się zakończyło, ale najgłośniejszego zakupu dokonano już po jego zamknięciu. Niemiecka drużyna VFL Wolfsburg podpisała profesjonalny kontrakt z... graczem popularnej gry Fifa. To pierwszy taki przypadek na świecie.

22-letni David Bytheway gra profesjonalnie w Fifę od pięciu lat. Anglik uczestniczył w międzynarodowych turniejach organizowanych w Las Vegas, Nowym Jorku czy Rio de Janeiro, gdzie zawsze należał do ścisłej światowej czołówki. O podpisaniu kontraktu z klubem piłkarskim niemieckiej Bundesligi sam zainteresowany poinformował na Facebooku.

Na czym będzie polegała jego umowa? We wszystkich turniejach Bytheway będzie teraz reprezentował Wolfsburg. Brytyjczyk będzie podczas publicznych wystąpień nosił koszulki i dresy sportowe niemieckiej drużyny, a wszystkie oficjalne mecze ma oczywiście rozgrywać drużyną, która siedem lat temu zdobyła jedyne jak do tej pory mistrzostwo kraju.

Szczegóły finansowe kontraktu nie zostały ujawnione, ale eksperci nie mają wątpliwości, że ruch działaczy VFL Wolfsburg, to przykład za którym pójdą kolejne duże kluby piłkarskie. Wkrótce możemy spodziewać się utworzenia oficjalnych krajowych rozgrywek w Fifę, a być może nawet ligi mistrzów. I kto powiedział, że gry komputerowe to strata czasu? Wkrótce mogą stać się bardzo opłacalnym zawodem.


Zobaczcie też: Monck Custom. Pod Warszawą powstają narty, na których jeżdżą w każdym zakątku świata


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!