Tesco dla Szkół Tesco dla Szkół

Uczniowie z Wielkopolski zdobyli nagrodę za Reklamę Społeczną o żywności w konkursie „Tesco dla szkół. Przyszłość na talerzu”. (© mat. prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim zdobył nowoczesny sprzęt multimedialny za najlepszą reklamę społeczną promującą wiedzę o żywności. Uczniowie stworzyli ją w ramach programu edukacyjnego Tesco dla Szkół - „Przyszłość na talerzu”. W programie bierze udział już prawie 1200 dzieci z województwa wielkopolskiego, ale rekrutacja jest wciąż otwarta dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a na rozdanie czeka jeszcze pula ponad 200 nagród.

Co zrobić, aby zachęcić dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy z zakresu żywienia, szanowania żywności i - przede wszystkim - przekonać do dokonywania mądrych wyborów? Wciągnąć je w wyjątkową edukacyjną zabawę. Program Tesco dla Szkół - „Przyszłość na talerzu” oferuje (jeszcze do kwietnia 2016 r.) wyjątkowy konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, łącząc edukację i cenne nagrody z emocjonującą zabawą oraz przygodą.

Tesco dla Szkół - S.O.S., czyli jak Wielkopolska ruszyła na ratunek przyszłości.


W takiej właśnie przygodzie biorą udział uczniowie z województwa wielkopolskiego. W ramach programu odkodowywali zaszyfrowane wiadomości, zdobywali kolejne stopnie wtajemniczenia w Agencji F.O.O.D., a część z nich stworzyła specjalne Reklamy Społeczne, których celem było promowanie wiedzy o pochodzeniu żywności wśród… ludzi w XXIII wieku.

Reklamy Społeczne zostały ocenione przez jury złożone z ekspertów, które wyłoniło najlepsze prace. Wśród nich jest Reklama Społeczna zespołu Mlekosmaki z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, która tym samym zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej szkoły.

Najbardziej podobało mi się to, że projekt nie ograniczał naszej sfery działań- interpretacja tematu i ścieżek, które były/są do wykonania była/jest dowolna. (…) Doskonaliliśmy pracę zespołową, rozwijaliśmy swoje zainteresowania i odwiedziliśmy wiele, ciekawych miejsc, w związku z tematem, jaki podjęliśmy w konkursie - stwierdza Iwona Suchy, opiekun zespołu Mlekosmaki.

Program Tesco dla Szkół - „Przyszłość na talerzu” to 13. edycja projektu edukacyjnego, w którym Tesco wsparło już ponad 11 000 szkół z całej Polski.

Tegoroczna edycja została zaprojektowana jako gra edukacyjna, przystosowana do warunków szkół podstawowych i gimnazjalnych, w ramach której nauczyciele otrzymują pakiety materiałów i narzędzi do zaangażowania uczniów w istotny, ale i niełatwy temat - zdrowe odżywianie oraz produkcja żywności. Więcej na www.tescodlaszol.pl


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!