Bogdan Królik prezentuje tulipany odmiany Jan Paweł II

Bogdan Królik prezentuje tulipany odmiany Jan Paweł II (© Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W słynącym z tulipanów gospodarstwie Grażyny i Bogdana Królików w Chrzypsku Wielkim rozkwitł pierwszy tulipan odmiany Jan Paweł II.

Zaprezentowano go w Poznaniu. 27 takich kwiatów będzie ozdobą uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Tulipan Jan Paweł II jest koloru białego, który przechodzi w miodowy. Jest mocno osadzony na łodydze i osiąga wysokość 60 cm.

Podczas dorocznego festynu "Dni drzwi otwartych - tulipany witają" (Chrzypsko Wielkie od 1 do 3 maja), odbędą się także chrzciny odmiany tulipana o nazwie Lech Kaczyński.

Zobacz film: Lech i Maria Kaczyńscy już kwitną

- Nie chodzi o uczczenie tylko osoby prezydenta, ale wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Tulipan Lech Kaczyński należy do tulipanów strzępiastych. Jego kwiaty są postrzępione. Ma kolor różowy z dodatkiem kremu - tłumaczy Bogdan Królik.

Przy okazji wczorajszej prezentacji, hodowca tulipanów otrzymał jeden z pierwszych egzemplarzy modlitewnika "Polscy święci Jana Pawła II". Zawiera on modlitwy do dziewięciu polskich świętych kano- nizowanych przez Jana Pawła II. Opracował go poznański ksiądz Zbigniew Knop, a wydał "Paw Druk". Oprawiona w skórę księga pokryta jest 24-karatowym złotem. Modlitewnik ten podczas uroczystości beatyfikacyjnych otrzyma m.in. papież Benedykt XVI.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Nie z mafi PO (gość)

Gdzie będziemy na świecie to pamięć o panu będziemy.,za uznanie szacunku dla Marii i Lecha Kaczyńskich ,wielkie dzięki.

Agnieszka lat 14 (gość)

Mamo, tato i babciu pojedziemy do Krakowa i zawieziemy te Piękne tulipany dla pary Prezydenckiej, na Wawel .Tak pojedziemy 3 Maja, obiecuje .

Bolek nie Kapuś (gość)

Dziękujemy Amerykanom za Poparcie nas w tej trudnej chwili gdy ginie Polska. Przez mafie PO . Jarosław i Lech Kaczyński oni bronią naszą ojczyznę .

Ania i moje rodzenstwo (gość)

Dziękujemy za taki prezent , dla Polski dla naszej wiecznie żywej Pary Prezydenckiej .Dzieci i rodzice Polskich rodzin.