W Chrzypsku Wielkim zakwitły tulipany papieskie [WIDEO]

W słynącym z tulipanów gospodarstwie Grażyny i Bogdana Królików w Chrzypsku Wielkim rozkwitł pierwszy tulipan odmiany Jan Paweł II.

Bogdan Królik prezentuje tulipany odmiany Jan Paweł II
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Bogdan Królik prezentuje tulipany odmiany Jan Paweł II (© Paweł Miecznik)

Zaprezentowano go w Poznaniu. 27 takich kwiatów będzie ozdobą uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Tulipan Jan Paweł II jest koloru białego, który przechodzi w miodowy. Jest mocno osadzony na łodydze i osiąga wysokość 60 cm.

Podczas dorocznego festynu "Dni drzwi otwartych - tulipany witają" (Chrzypsko Wielkie od 1 do 3 maja), odbędą się także chrzciny odmiany tulipana o nazwie Lech Kaczyński.

Zobacz film: Lech i Maria Kaczyńscy już kwitną

- Nie chodzi o uczczenie tylko osoby prezydenta, ale wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Tulipan Lech Kaczyński należy do tulipanów strzępiastych. Jego kwiaty są postrzępione. Ma kolor różowy z dodatkiem kremu - tłumaczy Bogdan Królik.

Przy okazji wczorajszej prezentacji, hodowca tulipanów otrzymał jeden z pierwszych egzemplarzy modlitewnika "Polscy święci Jana Pawła II". Zawiera on modlitwy do dziewięciu polskich świętych kano- nizowanych przez Jana Pawła II. Opracował go poznański ksiądz Zbigniew Knop, a wydał "Paw Druk". Oprawiona w skórę księga pokryta jest 24-karatowym złotem. Modlitewnik ten podczas uroczystości beatyfikacyjnych otrzyma m.in. papież Benedykt XVI.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (6)

avatar
avatar
Nie z mafi PO (gość)

Gdzie będziemy na świecie to pamięć o panu będziemy.,za uznanie szacunku dla Marii i Lecha Kaczyńskich ,wielkie dzięki.

avatar
Agnieszka lat 14 (gość)

Mamo, tato i babciu pojedziemy do Krakowa i zawieziemy te Piękne tulipany dla pary Prezydenckiej, na Wawel .Tak pojedziemy 3 Maja, obiecuje .

avatar
Bolek nie Kapuś (gość)

Dziękujemy Amerykanom za Poparcie nas w tej trudnej chwili gdy ginie Polska. Przez mafie PO . Jarosław i Lech Kaczyński oni bronią naszą ojczyznę .

avatar
Ania i moje rodzenstwo (gość)

Dziękujemy za taki prezent , dla Polski dla naszej wiecznie żywej Pary Prezydenckiej .Dzieci i rodzice Polskich rodzin.

Wybierz kategorię