Takich opadów śniegu nie spodziewał się chyba nikt. Dały się one we znaki nie tylko kierowcom, ale i właścicielom sklepów wielkopowierzchniowych oraz hal produkcyjnych. - Na nich spoczywa obowiązek odśnieżania dachów - wyjaśnia Leszek Dalke, powiatowy inspektor Budowlany w Wągrowcu. Nadmiar śniegu na dachu był powodem katastrofy, do której doszło w sklepie Biedronka w Wągrowcu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Dyżurny odebrał zgłoszenie, że załamał się dach - wyjaśnia Tadeusz Stasiak z PSP w Wągrowcu. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, okazało się, że sytuacja nie wygląda aż tak źle. - Zawalił się tylko dach nad wejściem do hali sprzedaży. Obyło się bez ofiar. Nikt nie został ranny. O zdarzeniu zawiadomiliśmy inspekcję budowlaną - wyjaśnia Stasiak. - Przeprowadzono kontrolę całego obiektu. Nakazaliśmy kierownictwu usunąć śnieg, który zalegał na pozostałej części dachu - wyjaśnia Stasiak. - Na pewno jeszcze odwiedzimy ten sklep. Wznowimy też kontrole obiektów w mieście - wyjaśnia inspektor Dalke.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nina (gość)

Tak to jest gdy właściciele takich marketów oszczędzaja na odśnieżaniu, podejrzewam że nie jedna firma składała im ofertę aby usunąc snieg no ale cóż właściciele są mądrzejsi bo im się nic nie stanie a jeśli ktoś ucierpi to ich nie obchodzibo to na nich nie trafiło. Bezmyślność!!!!!!!!!!

Więcej na temat: