Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Węże 2018 rozdane. Zobacz kto zgarnął nagrody dla najgorszych, polskich filmów roku 2017

Dariusz Pawłowski
Botoks
za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów.
Botoks za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów.
Popkulturowa Akademia Wszystkiego (dawniej Akademia Węży) przyznała nagrody dla „filmowych potknięć w polskim kinie”. Najgorszym filmem roku i niemal wszystkie nagrody podczas tej edycji Węży zdobył „Botoks” w reżyserii Patryka Vegi, który triumfował w dziewięciu z 13 kategorii. Kto dostał Węże? Kliknij >>> Zobacz galerię

„Botoks”, jeden z najpopularniejszych filmów 2018 roku, otrzymał nagrody w kategoriach: Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów. Film „doceniono” też w kategorii Żenujący Film Na Ważny Temat oraz za reżyserię i scenariusz Patryka Vegi, za główną rolę męską Piotra Stramowskiego, za jego duet z Marietą Żukowską, za występ poniżej talentu Grażyny Szapołowskiej, za najbardziej żenującą scenę w polskim kinie w 2017 roku i za efekt specjalnej troski. W sumie „Botoks” zdobył dziewięć nagród i pokonał dotychczasowych rekordzistów, „Kac Wawę” i „Smoleńsk”, które otrzymały po siedem Węży.

Patryk Vega w siedmioletniej historii Węży ma już na koncie tę nagrodę. Podczas drugiej edycji Węży Akademia nagrodziła go za reżyserię i za rolę współscenarzysty komedii „Last Minute”.

W tym roku za najgorszą rolę żeńską nagrodzono Małgorzatę Krukowską występującą w filmie „Totem”, „Dwie korony” doceniono za najgorszy teledysk, wśród plakatów wygrała praca do komedii „Na układy nie ma rady”, a najgorszy przekład tytułu zagranicznego to „Jak dogryźć mafii”, w oryginale brzmiący „Once upon a Time in Venice”. Ogłoszenie laureatów Węży 2018 odbyło się w klubie Jack’s Cinema w Warszawie.

Popkulturową Akademię Wszystkiego tworzą osoby działające zawodowo w obszarze szeroko pojmowanej polskiej kultury. Są to dziennikarze, krytycy, osoby wielu artystycznych zawodów, animatorzy kultury i inni. W gronie Akademii znajduje się dziś blisko 200 osób.

W dotychczasowej historii Nagród Węży tytuły najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostra randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostatni klaps” (2016), „Smoleńsk” (2017), „Botoks” (2018).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto