To był prawdziwy wieczór mistrzów w poznańskim hotelu Andersia! Miotaczka Anita Włodarczyk oraz opiekun wioślarek Marcin Witkowski zgarnęli główne trofea w 52. Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski.

Pięcioro mistrzów świata, dwoje wicemistrzów globu, jeden mistrz Europy, wicemistrzyni Starego Kontynentu - tak utytułowanej dziesiątki nie mieliśmy w zestawieniu już dawno. Od sportowych osobistości, które zaszczyciły swoją obecnością gościnne progi hotelu Andersia, mogło zakręcić się w głowie.

Główną bohaterką piątkowej gali została Anita Włodarczyk, autorka jednego z bardziej bezapelacyjnych zwycięstw w naszej zabawie. Tak jak podczas finałowego konkursu rzutu młotem na mistrzostwach świata w Berlinie, kiedy miotaczka znokautowała bezradne rywalki, tak na plebiscytowej liście zwycięzców o całą długość wyprzedziła resztę stawki.

- Już myślę o nowym sezonie i kolejnych wyzwaniach. Zdaję sobie sprawę, że po sukcesie w Berlinie kibice oczekują następnych zwycięstw. W tym roku najważniejszą imprezą są mistrzostwa Europy w Barcelonie. Będę walczyła o złoto - zapewniała zawodniczka, która w stolicy Niemiec, obok Usaina Bolta była jedynym sportowcem z rekordem globu.

Z pewnością także Marcin Witkowski zapisze się złotymi zgłoskami w historii plebiscytu. 33-letni szkoleniowiec jest najmłodszym trenerem w reprezentacji Polski. Nawet na tegorocznej liście naszych laureatów znaleźli się starsi zawodnicy (chociaż przykład Henryka Synorackiego dowodzi, że życie sportowca może zaczynać się po sześćdziesiątce...). Jednak w przypadku Witkowskiego nie młody jak na trenera wiek, ale sukcesy jego podopiecznych zdecydowały o zwycięstwie.


Złote medale na mistrzostwach świata w Poznaniu Julii Michalskiej i Magdaleny Fularczyk to dowód, że młody szkoleniowiec potrafi znaleźć wspólny język z kobietami.

- One zawsze dadzą z siebie wszystko. Nie ma dla nich bariery, której nie potrafiłyby przekroczyć. Jednak prawdziwą sztuką jest do nich trafić. Czasami trzeba głośno krzyknąć, a czasami przytulić. Jak to z kobietami. Wtedy można oczekiwać, że przeniosą góry - zdradził receptę na sukces Witkowski.

Jego podopieczne uplasowały się w plebiscycie na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął regularny laureat naszej zabawy, wicemistrz świata z Berlina w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Niestety, multimedalista z Wielkopolski po raz kolejny nie mógł wziąć udziału w finałowej gali. Dwa lata temu, kiedy przez Czytelników dziennika "Polska Głos Wielkopolski" został wybrany Sportowcem Półwiecza, przygotowywał się już do kolejnego sezonu na zagranicznym zgrupowaniu. Tym razem musiał uczestniczyć w zebraniu Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), która w weekend odbywa się w Monako. Pod nieobecność Ziółkowskiego z obowiązków laureata dzielnie wywiązał się jego brat Paweł.

Także piąty na liście zwycięzców Jarosław Hampel nie dotarł na finałową odsłonę plebiscytu. Żużlowcy Unii Leszno pracują pełną parą i ładują akumulatory na przedsezonowym obozie, a zamiast "Małego" honory pełnił dyrektor sportowy "Byków" Sławomir Kryjom.

Kiedy laureaci odbierali zasłużone gratulacje i udzielali pierwszych wywiadów, uczestnicy Wielkiego Balu Sportowca szykowali się do karnawałowego szaleństwa. Rozgrzał ich muzyczny występ Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego. Potem o wysoką frekwencję na parkiecie zadbał zespół Summer Dance.

Specjalne relacje z Wielkiego Balu Sportowca będzie można zobaczyć na szklanym ekranie: na antenie TVP Poznań w sobotę o godz. 19.00 i w telewizji WTK w niedzielę o godz. 19.20.

Wyniki 52. edycji plebiscytu
Liczba kuponów: 15. 829
Sportowcy:

1. Anita Włodarczyk (lekka atletyka, Kadet Rawicz) - 139.301 pkt.
2. J. Michalska/M. Fularczyk (wioślarstwo, Tryton Poznań) - 93.448
3. Szymon Ziółkowski (lekka atletyka, AZS Poznań) - 81.417
4. Małgorzata Chojnacka (kajakarstwo, Posnania) - 79.990
5. Jarosław Hampel (żużel, Unia Leszno) - 77.601
6. Magdalena Kemnitz (wioślarstwo, Posnania) - 77.319
7. Dawid Przysiek (piłka ręczna, Nielba Wągrowiec) - 52.197
8. Henryk Synoracki (sporty motorowodne, LOK Poznań) - 37.262
9. Krzysztof Ludwiczak (jeździectwo, KJ Wechta Rosnówko) - 31.006
10. Damian Lisiecki (siatkówka, AZS UAM Poznań) - 29.325

Trenerzy:
1. Marcin Witkowski (wioślarstwo) - 5433 głosy
2. Czesław Cybulski (lekka atletyka) - 3907 głosów
3. Aleksander Wojciechowski (wioślarstwo) - 2604 głosy

Głosowano na 71 sportowców i 14 trenerów.

darmowy hosting obrazków

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!