Brave Software, nowy start-up współzałożyciela Mozilli i twórcy Javascript – Brendana Eicha, ujawnił, że pracuje nad przeglądarką, która, jak twierdzi kreator, będzie wyświetlała strony internetowe szybciej niż kiedykolwiek, dzięki zastąpieniu denerwujących i podejrzanych reklam tymi z własnego inwentarza.

Brave blokuje zarówno reklamy wyświetlane dzięki plikom cookie, jak i te oparte na algorytmach. Firma twierdzi, że z tego właśnie powodu przeglądanie stron internetowych stanie się o wiele szybsze i bezpieczniejsze. Nie mniej jednak, oprogramowanie nie tyle usuwa reklamy, co je zamienia – na takie, które według Eicha „nie przekraczają granic”, czyli nie spowalniają działania stron, nie naruszają prywatności użytkowników i ich nie drażnią.

Reklamy mają być dostarczane użytkownikowi na podstawie jego historii przeglądania i umieszczane w kilku miejscach na stronach, ale istnieje również opcja całkowitego pozbycia się banerów. Z poziomu przeglądarki użytkownik może wybrać, czy woli widzieć reklamy, które nie powinny mu przeszkadzać, czy też je wyłączyć i bezpośrednio przekazywać fundusze na rzecz stron, które odwiedza.

Przeglądarka jeszcze nie pojawiła się na rynku i nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać jej premiery, ale jej wczesną wersję można przetestować na urządzeniach z oprogramowaniem Windows, OS X, iOS oraz Androidem, po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie firmy. Poniżej natomiast możecie zobaczyć test szybkości przeglądarki na smartfonie.Nie wiadomo czy taka forma przeglądarki się przyjmie i raczej wywołuje ona mieszane uczucia, ale mimo wszystko wydaje się być kuszącym kompromisem. Nie możemy zapominać, że nie wszystko w internecie jest darmowe, a już na pewno nie utrzymywanie stron, które codziennie przeglądamy, a reklamy to często sposób na ich utrzymanie. Dzięki Brave te reklamy będą przynajmniej teoretycznie bezpieczne i mniej rzucające się w oczy.
Warto dodać, że AdBlock, z którego zapewne wielu z Was korzysta, w końcu może odejść w niepamięć. Dlaczego? Bo osoby odpowiedzialne za tworzenie reklam prędzej czy później znajdą sposób na obejście jego zabezpieczeń. Poza tym niektóre serwisy zaczęły aktywną walkę z osobami blokującymi reklamy poprzez... ukrywanie dla nich swoich treści. Może z tego powodu warto pomyśleć o przejściu na Brave?

Źródło: www.conowego.pl

Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!