Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakłady Mięsne w Kłosowicach, które kiedyś należały do "Bartka" będą miejscem pracy dla ponad setki mieszkańców powiatu międzychodzkiego? Jakie plany ma nowy inwestor wobec zakładu?

Od kilkunastu miesięcy z coraz większą trwogą spoglądamy na lokalny rynek pracy. Utratą pracy lub jej długotrwałym brakiem martwi się wielu z nas. Podczas, gdy na powiatowym rynku pracy gasną kolejne firmy w gminie Sieraków pojawia się jasny punkt. Mowa o halach produkcyjnych dawnych Zakładów Mięsnych „Bartek” w Kłosowicach.

Firma założona w latach 90. przez Tadeusza Bartkowiaka, która początkowo zatrudniała 30 osób w latach swej świetności dawała pracę kilku setkom osób. Niestety po 2005 roku pojawiły się problemy finansowe, które doprowadziły do upadku zakładów mięsnych w Kłosowicach.W 2007 roku zainteresowanie halami w Kłosowicach wykazała włoska firma „Ferrarini”, która od 2007 wykorzystywała je przede wszystkim jako magazyn.

CZYTAJ TAK ŻE:

Upadek Fabryki Mebli w ŁowyniuOstatnie dni przyniosły jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Dawne Zakłady Mięsne „Bartek” w Kłosowicach przejął irlandzki kapitał. Przedstawiciele firmy ABP Poland, irlandzkiego działu mięsnego należącego do Irish Food Processors spotkali się z włodarzami gminy Sieraków. – Sprzedaż Zakładu Mięsnego w Kłosowicach napawa nas dużym optymizmem, ale czekamy cierpliwie i w gotowości na dalszą współpracę – poinformował podczas czwartkowej sesji rady gminy, zastępca burmistrza gminy Sieraków, Arkadiusz Świderski.

– Podczas spotkania ze strony irlandzkiego inwestora, poza uruchomieniem przetwórstwa, pojawiła się bardzo korzystna informacja o chęci kooperacji z rolnikami z terenu gminy Sieraków i okolic oraz o polityce firmy, która zakłada współpracę z lokalnymi podmiotami, zarówno jeśli chodzi o kwestię wykonania prac remontowych, jak i uruchomienia produkcji – relacjonuje Arkadiusz Świderski.

Nie znamy oficjalnego stanowiska irlandzkiej firmy, ale z informacji do których udało nam się dotrzeć wiadomo, że produkcja na terenie zakładów mięsnych w Kłosowicach ma ruszyć w 2014 roku. Choć nie wiadomo, czy oznacza to zatrudnienie mieszkańców powiatu międzychodzkiego to funkcjonowanie zakładu w Pniewach, które firma ABP Poland zakupiła w kwietniu 2011 roku pozwala na optymizm bo pracuje w nim ponad 130 osób. Pozwala to sądzić, że firma może spowodować ożywienie rynku pracy na terenie powiatu międzychodzkiego.

Na bieżąco będziemy informować o zamierzeniach nowego właściciela zakładów mięsnych w Kłosowicach. Warto wspomnieć, że firma mająca swoją siedzibę w Ardee, Co. Louth, w Irlandii, specjalizuje się w przetwórstwie wołowiny, rozbiorze i pakowaniu detalicznym.

To jednak nie koniec niespodzianek. Do sierakowskiego urzędu zapukał także inny zachodnioeuropejski inwestor z branży spożywczej. Jego wizyta miała charakter rozpoznawczy. – Podczas spotkania przedstawiciele tej firmy wyrazili zainteresowanie dużymi obiektami o powierzchni od 10 tys. m kwadratowych wzwyż, co niestety wyklucza np. byłe Zakłady „Napoleon”, na które m.in. wskazywaliśmy – poinformował podczas sesji zastępca burmistrza.

Komentarze (39)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

GOSC (gość)

natalia WITAM BARDZO CHCIAŁABYM PRACOWAĆ W FIRMIE W KŁOSOWICACH CZY JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ SKONTAKTOWANIA SIĘ DO ZAKŁADU W KŁOSOWICACH.

arek (gość) (pilek)

Jak długo będziecie podchodzi do tematu w sposób że ktos daje wam pracę to trzeba mu dziękować, a nie w sensie że sprzedajecie swoje usługi firmie...tak długo w Sierakowie będzie kicha, wystarczy troszkę ruszyć dupsko, zdobyć sie na poświecenie i naprawdę nie bać się pracy to można pracować za znacznie wiecej niż 1680 zł brutto
pozdrawiam

erich (gość)

I jak tam po pierwszej wypłacie? warto czy też choroba sierakowa (wiecej niż 1200 nie dostaniesz) juz opanowała ten zakład??

nikodem (gość)

powiem tak , żeby zarobić parę złotych trzeba zapierd***ć , nie płacą źle , praca na ranki , tylko tyle że mordy strasznie drą..

gość (gość)

poszukuję kogoś kto będzie dojeżdżał do kłosowic z Sierakowa , z chęcią się dorzucę do paliwa. pastmail@o2.pl

pilek (gość)

ja dostałem od nich propozycję pracy po wysłaniu C.V. i rozmowie , zaproponowali mi godziwe wynagrodzenie i warunki pracy , zatem skorzystam. A wszelkie poniższe dyskusje o polityce , kapitałach zagranicznych oraz niewolnictwie są... nie wiem sam.. bez sensu ? nijak się to ma do tego że w zakładzie który stoi od tylu lat jako pustostan przybyła firma co chce dać miejsca pracy .. lepiej żeby dalej stało to jako nieużytek przez następne lata? trzeba mieć nie równo pod sufitem aby narzekać , ale róbcie co chcecie.

zohan mylin (gość)

Witam bezrobocie rośnie i to w uj naszym powiecie miedzychodzkim .
Abp poland jest dobra firmą tylko ja czekam aż miesiąc za przyjęciem do pracy czy to jest chore czy mi się wydaje co mam zrobić ? Z góry dzięki

sogo (gość)

Witam.Chcialabym sie dowiedziec czy pakowanie wedlin odbywa sie w zimnych pomieszczeniach i czy jest to rowniez praca na akord?z gory dziekuje

Piter (gość)

Witam! Poszukuję dojazdu z Sierakowa do Firmy Abp w Pniwach na czas trwania umowy próbnej czyli do maja.

GESC (gość)

A MOŻE NASZ BURMISTRZ MIĘDZYCHODU OGŁOSI KONKURS ,, KTO W WIELKOPOLSCE ZROBIŁ TAK MAŁO JAK ON AZEBY STWORZYĆ NIE NOWE ALE JAKIEKOLWIEK MIEJSCA PRACY ,,,GRATULACJE!