W każdym większym biurze znajdziemy osobę uzależnioną od zakupów. Czy z tym uzależnieniem można walczyć? Psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz, w książce "Zakupoholizm" udowadnia, że można sobie poradzić z tym uciążliwym nałogiem.

Trzy proste pytania pozwalają stwierdzić, że jesteś zakupoholikiem. "Zakupy są dla ciebie lekarstwem na stres?
Zdarza ci się kupować rzeczy, których nie potrzebujesz lub na które cię nie stać? Często masz wyrzuty sumienia z powodu zrobionych zakupów?" - pyta autorka i dopowiada - w Polsce ponad 2 miliony osób są uzależnione od kupowania.

"Zakupoholizm" to poradnik, który ma pomóc w rzuceniu uciążliwego i niezwykle kosztownego nałogu. Autorka, Katarzyna Kucewicz, psycholożka i psychoterapeutka, prowadzi terapię uzależnień behawioralnych, a szczególnie zakupoholizmu. Jej książka jest pierwszą na polskim rynku pozycją dotyczącą kompulsywnych zakupów.

W środku znajdziemy autorski program pracy z własnymi przekonaniami oraz szczegółowy test pozwalający ocenić stopień uzależnienia od zakupów. Treść jest tak zaplanowane, że możemy przeprowadzić warsztat podobny do tego, jaki przeprowadza się podczas indywidualnej terapii z psychologiem. Dzięki temu możemy podjąć decyzję: kupić czy nie kupić?


Autor: Katarzyna Kucewicz
Tytuł: Zakupoholizm
Wydawnictwo: Samo Sedno


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZobaczcie też: Zanim umrę... Przy Placu Politechniki warszawiacy wpisują, co zrobią przed śmiercią [ZDJĘCIA, WIDEO]


Książki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michalina (gość)

Jak pracować z własnymi przekonaniami, kiedy nie ćwiczymy silnej woli w obliczu kolejnych adaptowanych pod centra handlowe powierzchni, które przyciągają łowców promocji i kolejnych gadżetów. Gemini Park w Tychach zapełni rozrywkę, ale i oczekiwania nie tylko uzaleznionych od zakupów, ale także osób chcących zrobić zakupy we własnym mieście bez wycieczek na Katowice http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/gdzie-lokowac-centra-handlowe,42835_1.html