W Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu sprawdzono, czy pracownicy są poddawani mobbingowi W Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu sprawdzono, czy pracownicy są poddawani mobbingowi

W Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu sprawdzono, czy pracownicy są poddawani mobbingowi (© FOT. Roman Rzepa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

30 proc. pracowników Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu potwierdza, że jest poddawana różnym naciskom ze strony burmistrza gminy Leszka Leśnego. Tak wynika z anonimowej ankiety przeprowadzonej w magistracie.

Badanie zorganizowali wyżsi urzędnicy, którzy postanowili sprawdzić, czy przykład opisany w naszym artykule pt. „Wyborcze obietnice Leszka Leśnego?” ma szerszy zasięg, tym bardziej że już wcześniej dochodziły do nich podobne sygnały.

Dwa tygodnie temu podczas zebrania w Perzynach urzędniczka, będąca jednocześnie mieszkanką tej miejscowości, zadała burmistrzowi kilka trudnych pytań, które sprowokowały włodarza do przypomnienia swej podwładnej, kto jest jej szefem. Na drugi dzień urzędnicy dowiedzieli się, że ich współpracownica może stracić pracę.
Stanisław Chlebowski, przewodniczący Rady Miejskiej Zbąszynia przyznaje, że radni w tej kwestii niewiele mogą zrobić. Twierdzi, że gdy zarzuty się potwierdzą, to sprawa powinna trafić do Państwowej Inspekcji Pracy. Radni mogą jednak sprawdzić stosunki pracownicze panujące w urzędzie i wydać oświadczenie wzywające burmistrza do zaniechania zastraszania urzędników.

Szczególnie dotkliwie odczuła to Monika Toboła, która jest lubianą i cenioną pracownicą referatu inwestycji. Angażuje się też w działalność społeczną i w ten sposób stara się reprezentować interesy mieszkańców, które nie zawsze idą w parze z oczekiwaniami włodarza gminy.
Według kodeksu pracy mobbing oznacza działanie polegające na długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej. Ma na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!