ZBĄSZYŃ.SIERAKÓW Rybacy w Berlinie(Foto,Film)

Rybacy z Sierakowa i Zbąszynia reprezentowali Wielkopolskę w konferencji zorganizowanej w ramach 77. Międzynarodowych Targów Grüne Woche w Berlinie

Grupa rybaków zrzeszona w stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta. Spotkanie przedstawicieli grup rybackich z urzędnikami ministerstwa rolnictwa odbywało się pod wspólnym hasłem „Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. LGR Obra – Warta reprezentował prezes Bernard Dorożała i skarbnik Kamil Sieratowski. Prelegenci zaprezentowali doświadczenia swych grup we wdrażaniu osi priorytetowej 4 Europejskiego Funduszu Rybackiego (EFR).


Była też okazja do wymiany doświadczeń, zwiedzania targowych prezentacji w tym poznania oferty wielkopolskiego stoiska.


LGR Obra – Warta działa na terenie 11 gmin z pogranicza wielkopolsko – lubuskiego, w tym Sieraków, Międzychód, Zbąszyń, Miedzichowo, Chrzypsko Wielkie i Kwilcz. Najliczniejszą grupę hodowców ryb, stanowią rybacy z gminy Sieraków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało im się wypracować wspólne cele i pozyskać na ich realizację zapewnienie ponad 50 milionów złotych dotacji.
∨ Czytaj dalej

Obecnie trwa składanie wniosków i niebawem rozpocznie się realizacja pierwszych inwestycji wpływających na rozwój terenów zależnych od rybactwa.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię