Małą owieczkę  można oglądać w zagrodzie dziecięcej Małą owieczkę  można oglądać w zagrodzie dziecięcej

Małą owieczkę można oglądać w zagrodzie dziecięcej (© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W zagrodzie dziecięcej w nowym zoo można oglądać młodą owcę kameruńską, urodziła się w czasie największych mrozów. Jednak już po kilku dniach pojawiła się na wybiegu. Jest bardzo ciekawska, lubi przebywać w stadzie. Ma przyjacielski charakter i zapewne stanie się pupilką odwiedzających zoo dzieci.

Ojczyzną owcy kameruńskiej, znanej też pod nazwą zachodnioafrykańska owca karłowata, są kraje tropikalnej części Afryki Południowo-Zachodniej i Środkowej - między innymi Senegal i Kamerun - stąd jej nazwa. Z Afryki wraz z transportami niewolników w XVI i XVII w, była wywożona do Ameryki Południowej i Środkowej. W Ameryce Północnej i w Europie owca kameruńska pojawiła się znacznie później (XX w.) i od samego początku nie traktowano jej jako źródło mięsa, ale raczej jako żywe "kosiarki" trawników oraz ozdoba ogródków i ogrodów zoologicznych. Do dzisiaj jest zresztą stałym elementem w dziecięcych zagrodach. Owiec kameruńskich nie trzeba strzyc. Dzięki swej okrywie owce kameruńskie bardzo dobrze znoszą nawet największe upały.

Nowe zoo na Malcie zimą (od listopada do końca lutego) czynne jest w godz. od 9 do 16 (kasy między 9 a 15). W tym okresie słoniarnia otwarta jest od 10 do 14. Bilet normalny kosztuje 11 zł, ulgowy 7 zł.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!