W akcji Janusz Kołodziej W akcji Janusz Kołodziej

W akcji Janusz Kołodziej. Czy podbije serca fanów w Lesznie?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziesięciu żużlowców Unii Leszno rozpoczęło wczoraj kolejny etap przygotowań do sezonu. Na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie leszczyńskie Byki, pod wodzą trenerów Romana Jankowskiego i Pawła Barszowskiego, przed południem trenują na nartach biegowych marszobiegi, a po południu przenoszą się do sali gimnastycznej i siłowni.

– Zajęcia są teraz bardziej intensywne niż w grudniu, gdy rozpoczynaliśmy przygotowania. Do Leszna powrócimy 30 stycznia – powiedział nam trener Jankowski.
Za przygotowanie kondycyjne oraz sprawność fizyczną unitów odpowiada trener Barszowski, który niedawno przebywał na zgrupowaniu w Hiszpanii z kadrą narodową triathlonistów. Żużlowcy z Lesz-na, podczas zimowego zgrupowania, przygotowują się według schematu opracowanego w poprzednich latach. Treningi w sali to głównie ćwiczenia z zakresu zwinności i akrobacji sportowej. Praca koncentruje się wokół sprawności oraz odpowiedniej mocy mięśni ramion, przedramion, nadgarstków oraz nóg.

Poprzedni rok dla trzech wychowanków Unii – Damiana Balińskiego, Sławomira Musiela-ka i Przemysława Pawlickiego zakończył się kontuzjami. Dwaj pierwsi doznali urazów kolan, a Przemek miał uraz stawu barkowego. Podczas ćwiczeń polegających na szybkiej zmianie kierunku Baliński i Musielak muszą być całkowicie skoncentrowani, aby nie narażać wiązadeł na ponowne urazy. Z kolei Pawlicki, ćwiczenia górnych części tułowia nadal wykonuje z pewnymi ograniczeniami. Z seniorami i juniorami na zgrupowaniu w Karkonoszach przebywać będzie dwóch adeptów, którzy wczesną wiosną przystąpią do egzaminu licencyjnego.

– Będę biegał na nartach ze swoimi podopiecznymi. Nie jestem jeszcze leśnym dziadkiem, więc nie zamierzam pełnić roli czerwonej latarni podczas regularnego biegania na deskach – żartuje „Jankes”.

Do nowych kolegów klubowych w Karkonoszach dołączy Janusz Kołodziej. „Koldi”, wychowanek tarnowskich Jaskółek, trenował dotychczas indywidualnie. Postanowił być lżejszy o przynajmniej trzy kilogramy. Zmienił dietę. W jego menu dominują teraz warzywa i ryby.

Tymczasem jutro Ireneusz Igielski, menedżer Byków, w klubowym gabinecie, spotka się z Piotrem Pawlickim, ojcem Przemysława i Piotra-juniora, który wkrótce stanie do egzaminu na licencję. Obaj panowie ponownie omawiać będą finansowe warunki tegorocznej współpracy. Czy osiągną porozumienie?
A co dzieje się u Jarosława Hampela, który po dwuletniej nieobecności, powraca do elitarnego grona finalistów cyklu Grand Prix.

– Dotychczas częściej trenowałem w Pile, gdzie mieszkam z żoną i córeczką. Ale bywałem także na treningach w Lesznie. Kompletuję własny park maszyn. Wybór silników konsultuję z zagranicznymi tunerami – przyznaje najlepszy zawodnik ubiegłorocznego Drużynowego Pucharu Świata.

Natomiast Marek Cieślak, selekcjoner biało-czerwonych, ogłosił już imienny skład kadry narodowej w obu kategoriach wiekowych. Wśród jego wybrańców jest czterech zawodników Unii Leszno. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski seniorów i juniorów bronić będzie pierwszego miejsca na świecie wywalczonego podczas finałowych turniejów w Lesznie (seniorzy) i w Gorzowie (drużyna U-21).

Kadra narodowa 2010

Seniorzy – Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej (Unia Leszno), Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra), Wiesław Jaguś, Adrian Miedziński (Unibax Toruń), Krzysztof Kasprzak, Sebastian Ułamek (Unia Tarnów), Tomasz Gollob (Caelum/Stal Gorzów), Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz), Piotr Świderski (Betard Wrocław), Rune Holta (Włókniarz Częstochowa).

Juniorzy – Sławomir Musielak, Przemysław Pawlicki (Unia Leszno), Maciej Janowski (Betard Wrocław), Dawid Lampart (Marma Rzeszów), Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz), Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra), Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz), Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów), Paweł Zmarzlik (Caelum/Stal Gorzów), Emil Pulczyński (Unibax Toruń), Borys Miturski (Włókniarz Częstochowa), Kacper Gomólski (Start Gniezno), Sławomir Pyszny, Rafał Fleger (RKM ROW Rybnik), Damian Sperz (Lotos/Wybrzeże Gdańsk).

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!