Leigh Adams wygrał na torze w Lesznie finał Grand Prix Europy 2008 Leigh Adams wygrał na torze w Lesznie finał Grand Prix Europy 2008

Leigh Adams wygrał na torze w Lesznie finał Grand Prix Europy 2008 (© G. Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Leigh Adams, kapitan Byków od 2007 roku, Honorowy Obywatel Leszna podjął już ostateczną decyzję - 2010 rok będzie ostatnim w sportowej karierze. Jesienią minionego roku, Australijczyk ścigający się nieprzerwanie w biało-niebieskich barwach już piętnasty sezon, pożegnał się z indywidualnymi mistrzostwami świata.

- Nigdy nie byłem sentymentalnym facetem. Tegoroczny cykl Grand Prix, po raz pierwszy obejrzę spokojnie na telewizyjnym ekranie - powiedział niedawno 39-letni kapitan narodowej drużyny.

Australijczyk, osiemnaście lat temu, w niemieckim Pfaffenhofen został mistrzem świata juniorów. W 2005 roku zdobył brązowy medal w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Dwa lata później wywalczył srebrny medal mistrzostw świata. Z licznej kolekcji trofeów należy wymienić osiem zwycięstw w finałowych wyścigach cyklu Grand Prix i trzy złote medale drużynowych mistrzostw świata (1999, 2001 i 2002). Od lat uważany jest za największego dżentelmena żużlowej areny.

- Nadszedł moment, w którym więcej czasu będę mógł poświęcić najbliższej rodzinie, małżonce i dzieciom. W ostatnim sezonie startować będę w rozgrywkach ligowych British Elite League, szwedzkiej Elitserien i CenterNet Mobile Speedway Ekstraliga. Na pożegnanie ze wspaniałymi kibicami Unii Leszno uczynię wszystko, aby po raz trzeci i ostatni stanąć na podium drużynowych mistrzostw Polski - deklaruje Adams.

Wielkie gwiazdy światowego speedway'a zmieniają kluby jak rękawiczki. Adams jest wyjątkiem. Pozostaje wierny i lojalny wobec swoich pracodawców. Za to kochają Adamsa kibice angielskiego Swindon Robins i leszczyńskich Byków. Dla Rudzików zdobył już ponad 10 tysięcy punktów. Magiczną barierę przekroczył Adams w kwietniu minionego roku. Ten wyczyn jest absolutnym światowym rekordem.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!