Wybierz region

Wybierz miasto

  Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

  Kinoteatr Słonko
  Śrem, ul. Poznańska/4, +48 61 283 07 10

  19:00 Środa, 28 października

  • 40zł

  Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

  Program Kwartetu, wyjątkowo obfity (około 60-ciu pozycji), zawiera zarówno standarty w nowych wersjach, znane jazzowe kompozycje - także polskie (Komeda, Trzaskowski, Kurylewicz), oraz utwory leadera. W roku 2005 zespół nagrał płytę "Real Jazz" dla firmy BCD Records.
  Kwartet powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i do dzisiaj utrzymuje się w niezmienionym składzie. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, udział w festiwalach, nagrania, także zagraniczne eskapady. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijającą jednak współcześniejszych osiągnięć. Stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To z reguły powoduje że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.
  Ptaszyn Wróblewski debiutował na scenie już w 56-tym roku (w legendarnym sekstecie Komedy) i od tego czasu prowadził dziesiątki zespołów: Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Chałturnik, New Presentation, Grand Standard Orchestra, Made in Poland - to tylko wyrywkowe jego przedsięwzięcia. Zjeździł blisko pół świata, od Kalkuty po Los Angeles, często uczestnicząc w międzynarodowych przedsięwzięciach.
  Wojciech i Jacek Niedzielowie (bracia bliźniacy) byli prawdziwym objawieniem na polskiej scenie w 82-gim roku, startując z Pt.Wróblewskim w New Presentationh. Od tego czasu zasilali wiele najlepszych polskich zespołów a także realizowaliu własne przedsięwzięcia. Obaj są także doświadczonymi leaderami. Obsypani deszczem nagród, zwycięzcy dziesiątek konkursów w kraju i zagranicą gdzie także szybko dali się poznać od najlepszej strony. Ostatnio współpracowali z Bobby Watsonem i Mike'm Mainierim.
  Najmłodszy w zespole Marcin Jahr ma także na swoim koncie wiele osiągnięć i szczególnie bogatą dyskografię - z dziesiątkami najważniejszych w naszym kraju leaderów. Z Ptaszynem współpracuje regularnie od czasu swego debiutu na Jazz Juniors z triem Bogdana Hołowni (88-my rok).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy nie narobisz sobie wstydu na zagranicznych wakacjach?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.