Karatecy z Malborka z medalami w mistrzostwach makroregionu we Włocławku

Radosław Konczyński
Malborski Klub Kyokushin Karate
Reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w mocno obsadzonych zawodach we Włocławku, gdzie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Najlepsze miejsce zajął Marcin Kondra, który zwyciężył w kata seniorów.

8 medali karateków z Malborka podczas zawodów we Włocławku

W dwóch turniejach zorganizowanych przez Włocławski Klub Kyokushin Karate w minioną sobotę (23 marca) rywalizowało blisko 250 zawodników. W Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego zmierzyło się 188 kadetów, juniorów i seniorów. W tym gronie czterokrotnie na podium znaleźli się przedstawiciele malborskiego klubu. W kumite juniorów brązowe medale zdobyli Patryk Majer w kategorii wagowej -60 kg i Karol Kozłowski w kategorii 70-75 kg.

Ze złotym medalem wrócił z Włocławka jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Marcin Kondra, o którym mowa, zwyciężył w kata, czyli układach technicznych w kategorii seniorów. Wśród kadetów 3 miejsce w kata zajął Wojciech Lipecki.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Włocławku w kata i kumite zaprezentowało się łącznie 58 zawodników. W tym turnieju przedstawiciele MKKK także cztery razy zameldowali się na podium. Wszystkie medale zdobyli w kumite. Walkę finałową w kategorii +60 kg przegrał i do domu wrócił ze srebrnym medalem Konrad Ostanówka. Brązowe medale wywalczyli: w kategorii 45-50 kg Kacper Markowicz i Hubert Kosobucki, a w kategorii 45-50 kg - Julia Wojciechowska.

Sędzią technicznym podczas zawodów we Włocławku był sensei Wojciech Kunicki (5 dan), prezes Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!