Krzysztof Sobkowski

avatarKrzysztof Sobkowski

Międzychód
redaktor

Parada kolejowa w Międzychodzie już w przyszły weekend

2013-08-02 12:31:11

Tegoroczna parada kolejowa w Międzychodzie odbędzie się w przyszły weekend. Ubiegłoroczne zainteresowanie pociągami turystycznymi sprawiło, że Instytut Rozwoju i Promocji Kolei organizuje w powiecie prawdziwe święto kolei.W sobotę 10. sierpnia, podobnie jak w ubiegłych latach, przyjedzie pociąg pospieszny „Pojezierze” z Poznania, prowadzony zabytkowym parowozem z Wolsztyna. W przeciwieństwie do lat poprzednich, jego przyjazd poprzedzi przyjazd jeszcze dwóch pociągów osobowych – „Drwala” z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego oraz „Country Expressu” z Wolsztyna. Ten drugi pociąg wzbudzi szczególny sentyment wśród miłośników kolei – składał się będzie bowiem z oryginalnych wagonów 2 i 3 klasy, tzw. „boczniaków”, prowadzonych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Wszystkie lokomotywy zaprezentują się w trakcie parady kolejowej na dworcu PKP w Międzychodzie.

Parada kolejowa w Międzychodzie

Od godziny 10 nieczynny dworzec w Międzychodzie ożyje. Dla gości i mieszkańców zaplanowano wiele atrakcji, w tym między innymi koncert zespołów country, czy paradę lokomotyw i parowozów, która rozpocznie się o godzinie 13. Dodatkową atrakcją będą liczne pociągi lokalne, które jak za dawnych lat zabiorą mieszkańców w sentymentalne podróże do Sierakowa, Wierzbna i Gorzynia. Okolicznościowe bilety są już do zarezerwowania na stronie turkol.pl, będą również do nabycia w specjalnym namiocie na stacji w Międzychodzie w dniu, w którym będzie się odbywała parada kolejowa w Międzychodzie. Dzięki profesjonalnemu ułożeniu rozkładu jazdy, prawdziwi powiatowi miłośnicy i sympatycy kolei będą mogli przejechać się wszystkimi czynnymi trasami kolejowymi w powiecie w jeden dzień!

Pociągi będą też w Sierakowie

Warto zaznaczyć, że ożyje również dworzec w Sierakowie. Przybyli goście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji i gościnności gminy. Za uprzątnięcie terenu dworca zabrali się już członkowie powstałego w zeszłym roku Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji Sieraków – Chrzypsko. Jak zapowiada jego prezes – Jakub Sarbak, w tym roku na stacji w czasie przyjazdu pociągu czynna będzie m.in. wypożyczalnia rowerów.

Co warto wiedzieć o paradzie kolejowej w Międzychodzie?

Co ważne, na wszystkie pociągi lokalne odjeżdżające tego dnia z Międzychodu obowiązuje jedna cena biletów. Bilet normalny kosztuje 19zł, zaś szkolny 11,97. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie, pod warunkiem zapewnienia opieki ze strony osoby dorosłej z ważnym biletem. Warto zaznaczyć, że ceny te nie zmieniły się od zeszłego roku.

Plan Parady Kolejowej w Międzychodzie:

10:00 Rozpoczęcie imprezy na placu przy dworcu kolejowym w Międzychodzie
10:21 Przyjazd pociągu COUNTRY EKSPRESS z Wolsztyna
10:50 Przyjazd pociągu DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego
11:20 Przyjazd pociągu pospiesznego POJEZIERZE z Poznania Głównego
11:30 Wyjazd pociągu WIERZBA do Wierzbna
11:30 Wyjazd pociągu pospiesznego POJEZIERZE do Sierakowa, przez Kłosowice
12:15 Przyjazd pociągu WIERZBA z Wierzbna
12:15 Gościnny koncert muzyki country prosto z festiwalu w Wolsztynie
12:35 Przyjazd pociągu pospiesznego POJEZIERZE z Sierakowa, przez Kłosowice
13:00 PARADA LOKOMOTYW w MIĘDZYCHODZIE
14:10 Wyjazd pociągu COUNTRY EKSPRESS do Wolsztyna
14:15 Wyjazd pociągu MORENA do Sierakowa, przez Kłosowice
17:15 Przyjazd pociągu MORENA z Sierakowa, przez Kłosowice
17:30 Wyjazd pociągu LEŚNIK do Gorzynia
18:15 Przyjazd pociągu LEŚNIK z Gorzynia
18:30 Wyjazd pociągu pospiesznego POJEZIERZE do Poznania Głównego
19:00 Wyjazd pociągu DRWAL do Gorzowa Wielkopolskiego i Krzyża
19:00 Zakończenie imprezy

Cennik biletów na pociągi turystyczne 10 sierpnia 2013 z Międzychodu w ramach parady kolejowej w Międzychodzie:
Bilet z Międzychodu do:
- Sierakowa (MORENA
i POJEZIERZE) 2kl;
- Wierzbna (WIERZBA) 3kl;
- Gorzynia (LEŚNIK) 2kl. w obie strony:
- normalny: 19,00zł
- szkolny: 11,97zł
- studencki: 9,31zł
- do 4 lat: bezpłatny przejazd

UWAGA! W związku z paradą kolejową w Międzychodzie mamy dla Państwa niespodziankę. Od początku tygodnia będziemy rozdawali bilety na lokalne pociągi turystyczne, których fundatorem jest Starostwo Powiatowe w Międzychodzie. Śledźcie nasz portal. Szczegóły wkrótce.

Jesteś na profilu Krzysztof Sobkowski - stronie mieszkańca miasta Międzychód. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.