Krzysztof Sobkowski

avatarKrzysztof Sobkowski

Międzychód
redaktor

Pod nadzorem naukowców z Politechniki Poznańskiej rozpoczęło się sprawdzanie mostu w Międzychodzie

2013-04-04 09:11:25

W środę rozpoczęły się prace związane z przeglądem mostu na rzece Warcie w Międzychodzie. W efekcie ma powstać kompleksowa ekspertyza mostu, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy most musi zostać rozebrany i odbudowany, czy wystarczy remont. Eksperci sprowadzili specjalistyczny sprzęt. Podczas prac ruch przez most odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają co najmniej do piątkowego wieczora.Most na rzece Warcie w Międzychodzie jest w złym stanie technicznym - to nie ulega wątpliwości. To właśnie dlatego od kilku miesięcy obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Na jego remont – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich – nie ma pieniędzy.

CZYTAJ TAKŻE >>> http://miedzychod.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1761411,miedzychodzki-most-na-rzece-warcie-jest-w-zlym-stanie,id,t.html;Czy miastu grozi komunikacyjny paraliż?

Most przecieka na dylatacjach. Nieoficjalnie mówi się więc o ograniczeniu nośności, albo nawet wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego. Jeśli do tego dojdzie, to miasto czekają co najmniej ogromne utrudnienia komunikacyjne.

Ekspertyza ma być gotowa za miesiąc. To jednak dopiero początek drogi przez mękę. W jakimkolwiek zakresie remont się nie odbędzie, to potrzeba na niego pieniędzy. A w tym przypadku liczone są one w milionach.

Jesteś na profilu Krzysztof Sobkowski - stronie mieszkańca miasta Międzychód. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.