Sztangista Rzemieślnika Malbork na podium mistrzostw Pomorza. Trzeci w klasyfikacji open, najlepszy w U20

Radosław Konczyński
Wojciech Kuligowski, sztangista Rzemieślnika Malbork, znalazł się na podium mistrzostw Pomorskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów 2024. Podczas zawodów, które odbyły się w Gdańsku, był najlepszy w swojej kategorii wiekowej i trzeci open.

Zawodnik Rzemieślnika z medalem mistrzostw Pomorza

Mistrzostwa Pomorza ciężarowców odbyły się w minioną sobotę (23 marca). Na pomoście rywalizowało 20 kobiet i 38 mężczyzn z sześciu klubów. W tym gronie znalazło się dwóch reprezentantów Rzemieślnika Malbork z trenerem Dawidem Meyerem.

- Wyróżnił się młody Wojtek Kuligowski, który podczas imprezy wyrwał imponujące 125 kg i podrzucił aż 155 kg, osiągając tym samym pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 20. Niezwykła siła i determinacja sprawiły, że nasz zawodnik zajął także zaszczytne, trzecie miejsce w klasyfikacji open, imponując bardziej doświadczonym rywalom – informuje Rzemieślnik.

Malborski klub reprezentował również Adam Królak, który trenuje podnoszenie ciężarów zaledwie od roku. Podczas mistrzostw Pomorskiego OZPC musiał walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale i z własną tremą. Dał z siebie wszystko na miarę obecnych możliwości, wyrywając 93 kg i podrzucając 125 kg. W klasyfikacji open zajął 19 miejsce.

W klasyfikacji klubowej wygrał Atleta Gdańsk (45 pkt), a kolejne miejsca zajęły: Żuławy Nowy Dwór Gd. (15 pkt), Apollo Wejherowo (7 pkt), Rzemieślnik Malbork (6 pkt), Flota Gdynia (1 pkt), Rybak Władysławowo (0 pkt).

Jak podkreślają przedstawiciele malborskiego klubu, zawody nie tylko dostarczyły emocji kibicom, ale również były doskonałą okazją do promocji zdrowego trybu życia i sportowego ducha.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!