15. zwycięstwo Sokoła w obecnych rozgrywkach. W hali przy Dworcowej tym razem poległa AZS Basket Nysa!

Patryk Ratajczak
W sobotni wieczór zawodnicy Marcina Chodkiewicza odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo. Tym razem w hali przy ulicy Dworcowej poległa AZS Basket Nysa! Krzysztof Wróblewski

W ramach 21. Kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód na własnym parkiecie podejmował zespół IgnerHome AZS Basket Nysa.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w meczu zdobyli jednak przyjezdni. Szybkie 5 oczek Jakuba Nowaka pozwoliło miejscowym na objęcie prowadzenia 5:2. Po kolejnych rzutach Łukasza Ulchurskiego, Damiana Szymczaka i Jakuba Simona Sokół po pięciu minutach prowadził już 16:10. Gospodarze wykorzystali chwilową niemoc w ataku gości i po pierwszych 10 minutach prowadzili 27:16.
Druga odsłona toczyła się praktycznie „kosz za kosz” z minimalną przewagą Sokoła. Goście nie potrafili znaleźć recepty na wejścia pod kosz miejscowych zawodników ani na celne rzuty obwodowych. Finalnie na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 47:32.

Po przerwie obraz gry nieznacznie się zmienił. Damian Szymczak efektownie wjeżdżał pod kosz, swoją cegiełkę dołożył niezawodny Łukasz Ulchurski, wspierali ich Jakub Nowak i Marcin Chodkiewicz. W tej odsłonie z bardzo dobrej strony zaprezentował się młody zawodnik Sokoła – Konrad Jelski, który w tej części zanotował 5 oczek. Przed ostatnią kwartą na tablicy świetlnej widniał wynik 69:54.

Ostatnia ćwiartka była ponownie bardzo wyrównana. Pierwsze 7 minut zdecydowanie należało do trio Nowak-Simon-Ulchurski - Trójka ta zdobyła 17 oczek. Zmotywowani zawodnicy z Nysy próbowali jeszcze odrobić straty, jednak popełniane przez nich proste faule, które przeradzały się w rzuty wolne dla miejscowych nie pozwoliły na zmniejszenie straty. Różnica 15 punktów utrzymała się już do końca meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 98:83, co dało 15 zwycięstwo Sokoła w obecnym sezonie. Wygraną tą zawodnicy z Międzychodu zapewnili sobie przewagę parkietu w pierwszej rundzie tegorocznych PLAY-OFF. Do końca rundy rewanżowej pozostało pięć spotkań. Sokół rozegra jeszcze 3 mecze na wyjeździe i 2 w „domu”. Ostatnie spotkanie pierwszej rundy zaplanowano na niedzielę 28 marca, godzinę 18:00.

Już w najbliższa niedzielę o godzinie 17:00 podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem udadzą się do „Odwiecznego” rywala – Obry Kościan. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.