1920 Mosina - Warta Międzychód 1:1. Remis na terenie słabego rywala

Warta Międzychód, pomimo przewagi, nie potrafiła wywieźć z Mosiny kompletu punktów. Wręcz przeciwnie - zremisowała po golu w końcówce

1920 Mosina nie prezentowała w ostatnich tygodniach górnolotnego futbolu. Do meczu z Wartą Międzychód gospodarze przystępowali z niekorzystną serią czterech porażek w pięciu spotkaniach. Nic zatem dziwnego, że to przyjezdni stawiani byli w roli faworyta. To, co na papierze nie zawsze znajduje jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości. Podobnie było w czwartek. W 22. minucie prowadzenie objęła Mosina. Autorem bramki został Filip Walkowiak. Warta stworzyła wiele okazji i ambitnie dążyła do wyrównania, jednak do przerwy ta sztuka się nie udała.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Goście prowadzili grę, ale nie byli w stanie przeprowadzić choćby jednej skutecznej akcji. Mecz nieuchronnie zbliżał się do końca i dopiero w 83. minucie udało się odmienić jego losy. Po asyście Piotra Kurdykowskiego piłkę do siatki skierował Piotr Dębski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Z jednej strony goście mogą czuć niedosyt spowodowany stratą punktów z niżej notowanym rywalem. Z drugiej jednak należy się cieszyć, że w końcówce udało się wyrwać Mosinie przynajmniej jedno oczko.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio