A-klasowe derby powiatu, wysokie wygrane Warty Międzychód i Orła Łowyń - podsumowanie minionego weekendu piłkarskiego!

Patryk Ratajczak
W miniony weekend nie zabrakło emocji sportowych w naszym powiecie! Rozegrano pierwsze derby powiatu pomiędzy drugim zespołem Warty Międzychód  a Płomieniem Chrzypsko Wielkie. Orzeł Łowyń i Warta Międzychód pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania. Zresztą... sami przeczytajcie!
W miniony weekend nie zabrakło emocji sportowych w naszym powiecie! Rozegrano pierwsze derby powiatu pomiędzy drugim zespołem Warty Międzychód a Płomieniem Chrzypsko Wielkie. Orzeł Łowyń i Warta Międzychód pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania. Zresztą... sami przeczytajcie! Materiały klubowe

W miniony czwartek Warta Międzychód udała się do Wilczyna, gdzie zmierzyła się z miejscowymi Wilkami. Na specyficznym stadionie i boisku gospodarze przeciwnie do ubiegłorocznych rozgrywek byli tłem dla podopiecznych trenera Tomasza Leszczyńskiego Tylko pierwsza połowa meczu była w miarę wyrównana. Wynik meczu w 10 minucie otworzył Krzysztof Kulczak, który wyprowadził Warciarzy na prowadzenie. W 35’ minucie prowadzenie podwyższył Dominik Kowalik. Dwie minuty później goście zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu. W drugiej połowie boisko zdominowała drużyna Warty, która stworzyła sobie wiele okazji bramkowych. W 59’ minucie Denis Maćkowiak podwyższył prowadzenie międzychodzkiego zespołu na 1:3. W 89’ minucie ponownie Dominik Kowalik pokonał bramkarza gospodarzy, a w 93’ minucie wynik meczu na 1:5 swoją drugą bramką ustalił Krzysztof Kulczak. W najbliższą niedzielę Warta Międzychód na własnym stadionie podejmie Victorię Września. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00!
Po 6. Kolejkach Warta plasuje się na 5 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów (4-1-1) i bilansem bramkowym 16:10.

W sobotnie popołudnie Rzemieślnik Kwilcz podejmował na własnym boisku beniaminka rozgrywek – Matriot Kąsinowo. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę do dwóch żółtych kartkach w 20’ i 45’ minucie spotkania, a mimo to udał im się zdobyć komplet punktów. Jak zwykle skutecznością błysnął Jakub Tomkowiak - autor dwóch bramek w 16’ i 39’ minucie. Trzecią bramkę dla Rzemieślnika zdobył Sławomir Pertek w 87’ minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Kwilcza 3:2. Przed drużyną Rzemieślnika niesamowicie trudna potyczka wyjazdowa z liderem rozgrywek i jednym z kandydatów do awansu – Złotymi Złotkowo.

Po dwóch kolejkach Rzemieślnik Kwilcz plasuje się na 6. Pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów (1-0-1) i bilansem bramkowym 4:5.

Warta Sieraków na własnym boisku zmierzyła się z Huraganem Podrzewie. Po stracie przewagi i zmarnowaniu wielu wypracowanych okazji bramkowych, Kibice ponownie byli świadkami nerwowego spotkania. Mimo to od 15 minuty meczu spotkanie należało zdecydowanie do gospodarzy. Wygrane spotkanie 3:2 po bramkach Niszczaka i Bertrandta pozwoliło na dopisanie trzech punktów do dorobku Warty.

Orzeł Łowyń w kolejnym spotkaniu ligowym bardzo zasłużenie zdobył trzy punkty, okraszone aż 7 bramkami. Mimo to pierwsza połowa nie należał do najłatwiejszych. Zespół Orła wyraźnie górował na słabo prezentującymi się rywalami. Pierwsze trafienia dla nowego zespołu zaliczył Paweł Kuster, który obok Macieja Gieremka należeli do wyróżniających się graczy tego meczu, który w drugiej połowie okazał się jednostronnym widowiskiem, a zakończył się wynikiem 7:2.

Rozegrane w niedzielne popołudnie pierwsze derby powiatu pomiędzy Płomieniem Chrzypsko Wielkie a Wartą II Międzychód cieszyły się zainteresowaniem Kibiców. Wygrał zespół piłkarsko lepszy, choć emocji i wielu składnych akcji było jak na lekarstwo na trudnej murawie miejscowego Płomienia. Pierwsze derby zakończyły się zwycięstwem drugiego zespołu Warty 3:1.