Armwrestling. Sukces międzychodzkiego UKS Wilki w XXI Pucharze Polski!

UKS Wilki Międzychód
W dniach 10-12 grudnia odbył się XXI Puchar Polski w armwrestlingu, w Domu Wczasowym VIS w Jastrzębiej Górze. Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Wilki zdobyli tam sporo medali i odnieśli sukcesy w zawodach rangi krajowej.

Zawodnicy międzychodzkiego klubu wybrali się do Jastrzębiej Góry na XXI Puchar Polski w Armwrestlingu (siłowanie na ręce). Daleka podróż przyniosła ogromny sukces podopiecznym Waldemara Podolskiego, którzy ciężko trenują, gdzie trening przekłada się na osiągane sukcesy.
W kategorii Masters medale wywalczyli:
- Maciej Budych- brązowy medal do 95kg (prawa ręka),
- Robert Puwałowski- brązowy medal do 86kg (lewa ręka),
- Waldemar Podolski- brązowy medal do 105 kg (lewa ręka)
W kategorii Grandmasters:
- Robert Puwałowski- dwa złote medale w kategorii do 86 kg!
W kategorii Seniorów
- Paweł Budych- srebrny medal w kategorii 95 kg (lewa ręka)
- Łukasz Świątek- brązowy medal w kategorii do 105kg (lewa ręka)
- Łukasz Rachowka- srebrny medal do 63kg (lewa ręka)
Tuż po finałach lewej ręki, odbyła się królewska kategoria OPEN. w której wystartował Łukasz Świątek. Łukasz zdobył kolejne medale, ale tym razem, był to medal brązowy.
Ponadto, czwarte miejsce w kategorii Masters, do 105 kg wywalczył Dariusz Dziwiński.
W kategorii niepełnosprawnych:
- Dawid Łapa- złoty medal w kategorii do 80kg (lewa ręka)
- Sebastian Piotrowski- srebrny medal na lewą i prawą rękę w kategorii do 80kg- debiutant na arenie międzynarodowej w armwrestlingu.
- Łukasz Rachowka- brązowy medal w kategorii do 80 kg (prawa ręka)
Sukcesy indywidualne przełożyły się na na sukces drużynowy
W klasyfikacji generalnej międzychodzianie zdobyli 3 miejsce i Puchar Polski trafił na półkę Wilków.
Dodatkowo UKS Wilki zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Masters, oraz drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Niepełnosprawnych.
Trener Waldemar Podolski podsumowuje: Trzy puchary ozdobiły naszą ścianę i jeszcze raz chcę podziękować wszystkim naszym zawodnikom, oraz osobom zaangażowanym w nasz wyjazd. Przypominam że można się zawsze zapisać do naszego klubu nikogo nie odeślemy z kwitkiem.