Armwrestling. UKS Wilki Międzychód z sukcesami w XXII Pucharze Polski w Armwrestlingu!

Adrian Wieczorek
Dawid Łapa i Sebastian Piotrowski (UKS Wilki Międzychód) razem na podium podczas XXII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Jastrzebiej Górze (4.12.2022r.) Waldemar Podolski
W dniach od 2-4 grudnia, w Domie Wczasowym VIS w Jastrzębiej Górze, odbyła się XXII edycja Międzynarodowego Pucharu Polski w Armwrestlingu. Wśród mocno obsadzonej stawki, byli obecni zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Wilki" Międzychód.

Podopieczni Waldemara Podolskiego, przez dwa dni rywalizowali z najlepszymi w kraju siłaczami na rękę. Pierwszego dnia odbywało się oficjalne ważenie zawodników oraz zakwaterowanie. W drugi dzień rywalizacja odbywała się wśród praworęcznych. Pierwszy dzień rywalizacji, obfitował w medale dla naszej drużyny:

Wśród praworęcznych na podium stawali:

• Maciej Szolc- zdobył srebrny medal, do lat 18 i 70kg- przegrał z Pawłem Malickim
  • Sebastian Piotrowski- zdobył srebrny medal w kategorii niepełnosprawni stojąc, do 80 kilogramów, zwyciężył Paweł Malicki
  • Bartosz Zgrajek- zdobył srebrny medal do 63 kilogramów, wygrał Elkhan Sheidaiev z Ukrainy,
  • Robert Szolc- zdobył srebrny medal w kategorii Grand Masters, powyżej 95 kilogramów, zwyciężył Krzysztof Jastrzębski.
  • Łukasz Rachowka- zdobył brązowy medal w kategorii niepełnosprawni stojąc, do 65 kilogramów oraz czwarte miejsce do 63 kilogramów

Blisko medalu w sobotę byli Waldemar Podoliski, Robert Puwałowski, Łukasz Świątek oraz Dawid Łapa, niestety plasowali się tuż za podium.
Bilans na pierwszy dzień to: cztery srebrne medale i jeden brązowy.

Drugiego dnia rywalizacji, międzychodzkie Wilki pojedynkowali się na ręke lewą. Drugi dzień był o wiele lepszy od pierwszego. Na podium stawali:

• Dawid Łapa zdobył dwa złote medale! Pierwszy w kategorii senior do 70kilogramów i drugi w kategorii niepełnosprawni stojąc, do 80 kilogramów
  • Łukasz Świątek zdobył srebrny medal w kategorii senior do 105kg. Zwyciężył Adrian Zgórzyński.
  • Bartosz Zgrajek zdobył srebrny medal w kategorii senior do 63kg. Zwyciężył Elkhan Sheidaiev z Ukrainy.
  • Maciej Szolc zdobył srebrny medal w kategorii junior do 70kg, wygrał Paweł Malicki
  • Robert Puwałowski zdobył srebrny medal grandmasters +95kg i brązowy medal w kategorii Masters do 86 kilogramów.
  • Robert Szolc zdobył brązowy medal w kategorii grandmasters, powyżej 95 kilogramów. Zwyciężył Krzysztof Jastrzębski.
  • Sebastian Piotrowski zdobył brązowy medal w kategorii niepełnosprawni stojąc do 80kg. Zwyciężył Dawid Łapa.
  • Łukasz Rachowka zdobył brązowy medal w kategorii niepełnosprawni do 65kg. Zwyciężył Patryk Weterle.

Drugiego dnia konto Wilków wzbogaciło się o kolejne dziesięć medali- dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe.
Łącznie do Międzychodu przyjechało- dwa złote medale, osiem srebrnych i pięć brązowych medali.
W drużynowej klasyfikacji generalnej, Wilki Międzychód uplasowali się na czwartym miejscu. Najwięcej medali zdobyła drużyna Tytan Jaworzno, drugie miejsce przypadło ekipie Dziki Bielice, a trzecie miejsce zajęły Niedźwiedzie Orawy.
W klasyfikacji generalnej niepełnosprawnych, Wilki zajęły drugie miejsce, ustępując tylko drużynie Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej. Nasi armwrestlerzy otrzymali puchar, który również przybył do Międzychodu.
Kolejne zawody z sukcesami naszych armwrestlerów. Gratulujemy i życzymy kolejnych startów z wynikami na podium i przede wszystkim- bez kontuzji!