Basketball Club Sieraków w rozgrywkach strefowych U14 - podopieczni Jarosława Czekały na razie nie mają sobie równych

Koszykarze BC Sieraków walczą o awans do kolnej rundy rozgrywek U14M.
Koszykarze BC Sieraków walczą o awans do kolnej rundy rozgrywek U14M. Kacper Witt
Basketball Club Sieraków w rozgrywkach strefowych U14. Podopieczni Jarosława Czekały na razie nie mają sobie równych. Pokonali Wilki Morskie Szczecin i MKK Basket Koszalin. Teraz czas na rewanże w Pniewach, a potem kolejna runda rozgrywek.

Podopieczni Jarosława Czekały – zespół Basketball Club Sieraków - po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach U-14M Wielkopolski, rozpoczęli zmagania w rywalizacji strefowej Zachodniopomorskie - Wielkopolska. W tej fazie, oprócz BC Sieraków, uczestniczą zespoły: Obra Kościan, MKK Pyra Poznań, Wilki Morskie Szczecin oraz MKK Basket Koszalin. Zaliczone zostały mecze z poprzedniego etapu. Dzięki temu zespół z Sierakowa przystąpił do rozgrywek z kompletem zwycięstw. W miniony weekend rozegrane zostały trzy kolejki. Każdy zespół rozegrał po dwa mecze.

Team Jarosława Czekały w sobotę spotkał się z Wilkami Morskimi Szczecin. Spotkanie rozpoczęło się szybkim prowadzeniem gości, którzy w ciągu czterech minut gry zdobyli 11 punktów, tracąc przy tym tylko 4. Niestety, w tym momencie nastąpił przestój, przez który sierakowska drużyna nie zdołała już do końca znaleźć drogi do kosza przeciwnika. Skrzętnie wykorzystali to koszykarze ze Szczecina zdobywając 9 oczek i po 10 min. gry na tablicy widniał wynik 13:11. Druga odsłona była bardzo wyrównaną walką, zarówno w obronie jak i w ataku. Zawodnicy BC zdobywali punkty po składnych akcjach, niestety odnotowując przy tym sporo fauli. Wysoka skuteczność przy rzutach osobistych Wilków Morskich nie pozwoliła gościom objąć wysokiego prowadzenia. Do przerwy oba zespoły remisowały. Przez pierwsze 4 min. drugiej połowy gospodarze byli wstanie nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Jarosława Czekały, lecz po 4 min. to sierakowianie rozwinęli skrzydła i z minuty na minutę zaczęli powiększać swoją przewagę. Do końca kwarty osiągnęli 10-punktowe prowadzenie i do ostatniej części przystąpili z komfortem psychicznym. Ostatnia kwarta również należała do zespołu BC, który kontrolując spotkanie, dowiózł cenne zwycięstwo do ostatniej syreny.

King Wilki Morskie Szczecin – Basketball Club Sieraków 53:65 (13:11, 13:13, 11:21, 16:18)

Punkty dla BC Sieraków: Paluszak Kamil 10, Śmiglak Jan 9, Janowicz Jędrzej 9, Dorożała Kacper 8, Szczechowiak Bartosz 6, Kruszyński Piotr 6, Puchalski Marcin 6, Witczak Tymoteusz 4, Najder Aleks 4, Wylegała Eryk 3. Ponadto grał: Pape Daniel.

Kolejnym rywalem Sierakowian był MKK Basket Koszalin. Już od pierwszych minut koszykarze BC pokazali swoją wyższość nad rywalem i szybko objęli wysokie prowadzenie. Po trzech minutach 10:3, a po sześciu 20:9. Do końca kwarty zdobyli jeszcze 12 punktów, tracąc przy tym siedem. Przebieg drugiej odsłony praktycznie nie różnił się od przebiegu pierwszej. Podopieczni Jarosława Czekały nie dali żadnych szans rywalowi, systematycznie powiększając przewagę. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 27:65. Również trzecia kwarta nie różniła się od pozostałych. Goście kontrolowali przebieg gry, by po upływie 10 min. przybliżyć się do „magicznej setki” na jeden punkt. Już w pierwszej minucie ostatniej części zdobył go Eryk Wylegała. W tej kwarcie podopieczni Jarosława Czekały pozwolili trochę pograć drużynie gospodarzy. Nie miało to większego wpływu na końcowy wynik. Goście wygrali spotkanie deklasując swoich rywali 69:121.

MKK Basket Koszalin – Basketball Club Sieraków 69:121 (16:32, 11:33, 18:34, 24:22)
Punkty dla BC Sieraków: Dorożała Kacper 24, Śmiglak Jan 15, Szczechowiak Bartosz 14, Kruszyński Piotr 12, Pape Daniel 11, Witczak Tymoteusz 11, Najder Aleks 10, Wylegała Eryk 8, Paluszak Kamil 8, Puchalski Marcin 4, Janowicz Jędrzej 4

Po trzech kolejkach liderem rozgrywek jest zespół Basket Clubu Sieraków. Teraz młodych zawodników z Sierakowa czeka runda rewanżowa, która tym razem rozegrana zostanie w hali w Pniewach. Do następnego etapu awansują cztery zespoły. Zwycięzca strefy staje się automatycznie gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego U14M. Młodym zawodnikom Jarosława Czekały do tego przywileju brakuje już tylko jedno zwycięstwo.

Lech Poznań: Wiemy, dlaczego Kolejorz będzie mistrzem Polski! Oto 5 powodów!