BasketballClub Biofarm Sieraków w półfinale Mistrzostw Polski U17M! Zespół zakończył zmagania w ćwierćfinale z trzema zwycięstwami!

BC Sieraków jak "burza" przeszedł przez rozgrywki ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski U17M! Podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka z notując komplet zwycięstw zajęli pierwsze pierwsze w swojej grupie! Archiwum/materiały klubowe

W miniony weekend BasketBall Club Biofarm Sieraków rozegrał mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski U17M.

Podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka udali się do Przemyśla, gdzie w ramach grupy B zmierzyli się z UKS Regis Wieliczka, Hensfort POSIR Przemyśl oraz Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinału podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka rozegrali z UKS Regis Wieliczka.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia sierakowskich gladiatorów 11:0. Dopiero w trzeciej minucie meczu rywale zdołali zdobyć pierwsze punkty - z rzutów osobistych.
Do przerwy BC prowadził już 63:22!
Po przerwie zawodnicy z Wieliczki zdołali zdobyć jeszcze 26 punktów, przy 58 sierakowskich graczy!
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 121:48! Rewelacyjny mecz rozegrał Jan Śmiglak, który „otarł” się o triple-double notując 22 punkty, 10 zbiórek i 8 asyst.

Tymoteusz Witczak 5 punktów, 3 zbiórki;
Patryk Dyba 2 punkty, 3 zbiórki, 3 asysty.

W drugim spotkaniu ćwierćfinału Mistrzostw Polski U17 BC Biofarm zmierzył się z gospodarzami turnieju - Hensfort POSIR Przemyśl.
Ten mecz nie był już tak prosty, jak pierwszy.
Zespół z Sierakowa po pierwszej kwarcie przegrywał minimalnie z gospodarzami 15:13. Dopiero w drugiej odsłonie meczu sierakowianie „odskoczyli” rywalom. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 17:37 dla BC!
Po przerwie prawdziwy pokaz gry zaprezentowali gracze z Krainy Stu Jezior, który wygrali kolejno kwarty: 11:25, 14:34, co w ogólnym rozrachunku dało wynik końcowy tego trudnego spotkania 96:52! Było to drugie zwycięstwo BC w turnieju, które przypieczętowało awans do półfinału!

Kacper Dorożała 2 punkty, 3 zbiórki;

Ostatnie spotkanie BC rozegrał z Szkołą Gortata Gdańsk. Mecz ten miał swoją historię tylko w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem po 19. W kolejnych odsłonach Sieraków wyszedł na prowadzenie, które sukcesywnie powiększał ostatecznie wygrywając trzecie spotkanie w tym etapie rywalizacji 92:66!