BC Biofarm Sieraków czwartą drużyną juniorów w Polsce! Wiele emocji koszykarskich w sierakowskiej hali!

Po emocjonującym meczu o 3. miejsce w Finałach Mistrzostw Polski U17M BC Biofarm Sieraków uległ w derbach Wielkopolski Enei Basketowi Poznań 61:76. Zobaczcie zdjęcia z meczu o brąz! Patryk Ratajczak
W turnieju pełnym prawdziwych, koszykarskich emocji Mistrzem Polski U17M został Śląsk Wrocław. Gospodarze - BC Sieraków zostali czwartą, najlepszą drużyną w Polsce!

W minionym tygodniu w Sierakowie odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Polski U17M. 8 drużyn rywalizowało ze sobą o tytuł Mistrza Polski. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej grupie znaleźli się gospodarze – BC Biofarm Sieraków.

W pierwszym meczu fazy grupowej podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka zmierzyli się z UKS SP27 Katowice. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie ekipy prowadziły walkę praktycznie „kosz za kosz”, a na przerwę schodziły przy stanie 44:39 dla miejscowych. Po przerwie obraz gry niezbyt się zmienił. Wciąż minimalną przewagę mieli po swojej stronie zawodnicy z Sierakowa, którzy po zaciętym spotkaniu wygrali pierwszy mecz 88:80.
Kami Paluszak 2 punkty.

W drugim meczu grupowym zawodnicy Biofarmu zmierzyli się z Mistrzem Polski – Śląskiem Wrocław. Miejscowi bardzo źle „weszli” w to spotkanie. Po niespełna 7 minutach meczu Śląsk prowadził 19:0. Pierwsze punkty dla BC zdobył Kamil Paluszak. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 24:4. W drugiej kwarcie zawodnicy z Sierakowa wrócili do gry i zaczęli odrabiać straty. Po syrenie kończącej pierwszą połowę meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 41:30 dla drużyny z Wrocławia. W połowie trzeciej części strata ta wynosiła już tylko 5 oczek. Zawodnicy z dolnego śląska nie pozwolili jednak zbliżyć się bardziej swoim przeciwnikom „odskakując” wtedy na 8 oczek. Przewaga ta utrzymała się do końca kwarty. BC Sieraków nie poddawał się jednak i na 5:58 przed końcem meczu dogonił WKS na zaledwie 3 punkty. Kolejne 10 oczek Śląska i sukcesywne utrzymanie przewagi przesądziło o losach tego meczu. BC Biofarm przegrał ten mecz wynikiem 68:80.
Nikodem Kanecki 1 punkt.

W ostatnim spotkaniu grupowym zawodnicy Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka podejmowali MKS Start Lublin. Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanego ataku ze strony gospodarzy, którzy po niespełna 5 minutach prowadzili 9:2. Pierwsza kwarta tego meczu zakończyła się 8 punktową przewagę miejscowych 20:12. Druga część rozpoczęła się od run’+7, co podwyższyło prowadzenie BC na 15 oczek. Konsekwentna gra w obronie i skuteczność w ataku zaowocowała składnymi akcjami i wysokim prowadzeniem po pierwsze połowie 39:24. Po przerwie gra stała się nieco bardziej wyrównana, praktycznie „kosz za kosz” z minimalną przewagą Startu w trzeciej ćwiartce. Ostatecznie spotkanie ro zakończyło się wynikiem 84:73. Wygraną tą zawodnicy z Sierakowa zapewnili sobie drugie miejsce w grupie A i awans do najlepszej czwórki drużyn w Polsce.

Paweł Wróbel 1 punkt;

W meczu półfinałowym BC zmierzył się z WKK Wrocław. Obie drużyny były bardzo zmotywowane do tego, aby wygrać to spotkanie. Zwycięzca bowiem meldował się oczywiście w finale. Pierwsze kwarta była niezwykle wyrównana, a zakończyła się minimalna przewagą gości – 29:31. W drugiej części WKK powiększało swoją przewagę wykorzystując chwilową niemoc i nieskuteczność miejscowych. W tej ćwiartce zawodnicy BC zdobyli tylko 9 oczek, stracili natomiast aż 22. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 38:53. Po zmianie stron sierakowscy zawodnicy zaczęli odrabiać straty, zmniejszając przewagę WKK o 6 oczek na koniec trzeciej części. W ostatniej odsłonie oba zespoły toczyły ponownie zacięty bój, czego efektem był wynik końcowy 83:93.
Tymoteusz Witczak 3 punkty;

Z racji porażki w meczu z WKK BC Sieraków zagrał mecz o trzecie miejsce z Eneą Basket Junior Poznań, który przegrał spotkanie półfinałowe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to rozpoczęło się od prowadzenia BC 0:7. Na 1:49 przed końcem premierowej odsłony zawodnicy ze stolicy Wielkopolski doprowadzili do remisu 13:13, a na koniec kwarty wyszli na 1-punktowe prowadzenie 18:17. W drugiej kwarcie BC Biofarm Sieraków „złapał” niemoc strzelecką. Zawodnicy nie mogli przez długi moment znaleźć drogi do kosza rywala, co przyniosło nerwy, które przeradzały się w proste błędy w obronie. Efektem tego była przegrana 11 punktami druga odsłona. Po zmianie stron gra wyglądała już dużo lepiej. Oba zespoły toczyły walkę „punkt za punkt”, a przed ostatnią ćwiartką na tablicy świetlnej widniał wynik 60:50 dla Enei. Do końca meczu zawodnicy z Poznania utrzymali przewagę, wygrywając mecz o 3. Miejsce 76:61.

Zdjęcia mieszkańców powiatu międzychodzkiego z dzieciństwa

Mieszkańcy powiatu międzychodzkiego na zdjęciach z dziecińst...

W Dniu Dziecka w Parku Oskara Tietza nad Jeziorem Miejskim w Międzychodzie otwarto nowy plac zabaw (1.06.2021).

Międzychód. W Dniu Dziecka w Parku Oskara Tietza nad Jeziore...

Wójt gminy Kwilcz Stanisław Mannek został odznaczony przez Premiera Mateusza Morawieckiego odznaką za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Kwilcz. Wójt gminy Kwilcz Stanisław Mannek odznaczony przez ...

Adam Nowak, prezes międzychodzkiego koła Związku Sybiraków świętuje swoje 90. urodziny (29.05.2021).

Międzychód. Adam Nowak, prezes międzychodzkiego koła Związku...

Mieszkankę gminy Międzychód szukano przy pomocy policyjnego helikoptera.

Gmina Międzychód. Policyjne radiowozy, strażacy, lądowanie p...

Czy ktoś zanieczyszcza ściekami sanitarnymi Strugę Bielską?

Międzychód. Czy ktoś zanieczyszcza ściekami sanitarnymi Stru...

Nowe szatnie i ubikacje na plaży Jeziora Chrzypskiego w Chrzypsku Wielkim już gotowe. Są na medal. Dziś zostały otwarte (21.05.2021).

Chrzypsko Wielkie. Nowe szatnie i ubikacje na plaży Jeziora ...

Pomiędzy Lewicami, Łowyniem i Dormowem rozpoczęło się układanie potężnych rur, którymi do Polski popłnie gaz z Danii i Norwegii (19.05.2021).

Gmina Międzychód. Pomiędzy Lewicami, Łowyniem i Dormowem roz...

Parkingi na terenie ośrodka wypoczynkowego w Mierzynie od połowy tygodnia będą już płatne (21.05.2021).

Gmina Międzychód. Parkingi na terenie ośrodka wypoczynkowego...

Żłobek Miejski w Międzychodzie świętuje swoje 40. urodziny. Dziś rozpoczął się jubileuszowy rejs (22.05.2021).

Międzychód. Żłobek Miejski w Międzychodzie świętuje swoje 40...