BC Sieraków piątą drużyną w kategorii Kadet! Zobaczcie jak poradził sobie zespół Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka na finałach U16M!

BC Sieraków ma za sobą Finały Mistrzostw Polski U16M (Kadet). Mimo jednej porażki w całym turnieju zawodnicy Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka uplasowali się na piątym miejscu w Polsce! BC Sieraków

W pierwszym spotkaniu turnieju podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka zmierzyli się z zawodnikami Politechniki Gdańsk. W pierwszej połowie zawodnicy BC Sieraków mieli spory problem z „wejściem” w spotkanie. Do przerwy przegrywali oni 31:33. Po zmianie stron sierakowski zespół wrócił do swojego stylu gry i zaczął budować przewagę, którą mimo nerwowego spotkania utrzymał już do końca wygrywając pierwszy mecz w finałach U16M 74:57!

Śmiglak J - 19 pkt (16 zb), Stupnicki J - 18 pkt, Janowicz J - 15 pkt, Dorożała K - 9 pkt, Kaniecki N - 6 pkt (9 zb), Lewis J - 5 pkt, Paluszak K - 2 pkt

W drugim meczu grupowym zawodnicy z Wielkopolski zmierzyli się ze Startem Lublin w ramach ostatniego spotkania grupowego. W pierwszej kwarcie BC Sieraków ponownie miał problem odnaleźć się i dobrze wejść w mecz, efektem tego była przegrana odsłona 15:21. Po naradach i przerwie między ćwiartkami nasi zawodnicy wyszli na drugą część bardziej zmotywowani i do przerwy prowadzili już 40:31, by ostatecznie wygrać spotkanie ponad 30 oczkami (87:55).

Stupnicki J - 19, Śmiglak J - 16 (8 przechwytów), Janowicz J - 13, (6 asyst), Lewis J - 9, Ślusarczyk M - 8 (6 asyst, 5 zbiórek), Kaniecki N - 7, Paluszak K - 7, Marchlewski J - 4, Dorożała K - 2 (10 zbiórek), Dyba P - 2.

W meczu ćwierćfinałowym BC Sieraków zmierzył się z WKK Wrocław. Młodzi zawodnicy z Krainy Stu Jezior dali z siebie wszystko w tym spotkaniu, jednak koledzy z Wrocławia byli przygotowani lepiej fizycznie, dodatkowo zaprocentowało doświadczenie. Sierakowianie przegrali to spotkanie 83:64 i nie pozostało nic innego jak walka o miejsca 5-8.

Janowicz J - 27 (6x3), Stupnicki J - 11, Paluszak K - 8, Śmiglak J - 6 (12 zbiórek, 7 przechwytów), Ślusarczyk M - 5 (7 zbiórek), Kaniecki N - 3, Lewis J - 2, Marchlewski J - 2.

W spotkaniu o miejsca 5-8 zawodnikom Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka ponownie przyszło zmierzyć się w Politechniką Gdańsk. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w której zawodnicy zagrali bardzo agresywnie w obronie i mądrze w ataku, druga była już tylko formalnością. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 88:73 dla Sierakowa.

Janowicz J - 24 pkt, Kaniecki N - 12 pkt (8 zbiórek), Marchlewski J - 12 pkt, Śmiglak J - 11 pkt (11 zbiórek), Paluszak K - 8 pkt, Stupnicki J - 7 pkt (6 asyst), Lewis J - 7 pkt, Dorożała K - 4 pkt (12 zbiórek), Dyba P - 2 pkt, Ślusarczyk M - 1 pkt.

W spotkaniu o miejsce 5 BC Sieraków zmierzył się z TKM Włocławek. Mimo słabszej pierwszej połowy w drugiej zawodnicy pokazali charakter i zaangażowanie. Walcząc na całej długości boiska wyszarpali bardzo cenne zwycięstwo, wygrywając 89:74!

Janowicz J - 19 pkt (5 przechwytów), Śmiglak J - 16 pkt (11 zbiórek, 10 asyst, 7 przechwytów‼️‼️‼️), Stupnicki J - 13 pkt (10 asyst), Lewis J - 12 pkt, Dorożała K - 10 pkt (7 zbiórek), Paluszak K - 8 pkt, Kaniecki N - 5 pkt, Dyba P - 4 pkt, Ślusarczyk M - 2 pkt,

Z bilansem 4 zwycięstw i 1 porażki BC Sieraków uplasował się na 5. Miejscu w Polsce w kategorii Kadet!

Jak BC Sieraków wypadł statystycznie na tle innych drużyn w Polsce?
Drużynowo zespół wyróżnił się w następujących klasyfikacjach: zajął 1 miejsce patrząc na eval – średnio 93 w każdym spotkaniu; 1 miejsce w asystach – średnio 20 w każdym meczu; 1 miejsce w przechwytach (!) – prawie 19 w każdym spotkaniu; 2 miejsce w zbiórkach – średnio nieco ponad 55/mecz; 3 miejsce w ilości zdobywanych punktów – średnio aż 80,4/mecz.

W statystykach indywidualnych także zawodnicy BC Sieraków przodowali i w klasyfikacji ogólnej zajęli bardzo wysokie miejsca. Jasiu Śmiglak zajął pierwszą lokatę w ilości przechwytów – w każdym spotkaniu zabierał piłkę przeciwnikom prawie 6 razy. Jędrek Janowicz trafił najwięcej trójek ze wszystkich zawodników turnieju – aż 15. Jakub Stupnicki jest drugim najlepiej podającym w Polsce – średnio 4,8 asyst/mecz, Jasiu Śmiglak zajął 4 miejsce w tej klasyfikacji ze średnią 4,4/mecz. W klasyfikacji największego evalu Jasiu Śmiglak zajął drugie miejsce – prawie 24/mecz. Ostatnie wyróżnienie trafia także do Jasia – zajął 9 miejsce wśród zbierających - średnio 11 zbiórek w każdym spotkaniu.