BC Sieraków wygrywa pierwsze dwa mecze strefowe! W Sierakowie poległy zespoły Wilków Morskich i Żaka Koszalin.

Zawodnicy BC Sieraków jedną nogą w finale rozgrywek U16M sezonu 2019/2020! W miniony weekend bezproblemowo poradzili sobie z zespołami ze strefy zachodniopomorskiej. Patryk Ratajczak

W miniony weekend zawodnicy BC Sieraków rozpoczęli rozgrywki strefowe w lidze U16 mężczyzn. Podopieczni Jarosława Czekały na samym początku drogi do finału na własnym parkiecie podejmowali zespół King’a Wilki Morskie Szczecin.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 7:0. Pierwsze punkty przyjezdni zanotowali dopiero po rzutach osobistych w 3 minucie spotkania. Po pięciu minutach spotkania na tablicy widniał wynik 18:7. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem BC 26:19. Przez resztę pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił. Miejscowi powiększali swoją przewagę, która po dwudziestu minutach wynosiła już 16 oczek.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Sierakowscy zawodnicy zwiększyli swoją przewagę do nawet 30 oczek przed ostatnią odsłona. Chwilowe roztargnienie, które wkradło się do drużyny miejscowych pozwoliło zawodnikom Wilków odrobić część strat, jednak nie byli oni w stanie zmienić losów meczu. Ostatecznie podopieczni Jarosława Czekały wygrali to spotkanie 95:75.
Punktowali: Janowicz.J - 19, Stupnicki J. - 16 (9 asyst), Dorozała K. - 14, Śmiglak J. - 12 (10 zbiórek), Kaniecki N. - 9, Lewis J. - 8, Marchlewski J. - 5, Paluszak K. - 5, Pape D. - 3, Ślusarczyk M. - 2, Dyba P. - 1, Witczak T. - 1.

W sobotni poranek zawodnicy zmierzyli się z drugim zespołem z województwa Zachodniopomorskiego, który zakwalifikował się do rozgrywek strefowych – Żakiem Koszalin.
Spotkanie to od samego początku przebiegało pod dyktando zawodników z Sierakowa, którzy z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych Jarosława Czekały 124:53. Nie przeszkodził w tym brak jednego z liderów zespołu – Jasia Śmiglaka, który z samego rana udał się na zgrupowanie kadry Polski.
Punktowali: Dorożała K - 23, Janowicz J - 15, Kaniecki N. - 15, Stupnicki J. - 13, Ślusarczyk M. - 12, Dyba P. - 12, Witczak T. - 12, Marchlewski J. - 12, Paluszak K. - 10,

Przed zawodnikami BC runda rewanżowa. Tym razem udadzą się na zachodnie pomorze, gdzie 2 i 3 lipca zagrają mecze rewanżowe. Mecz z Wilkami zaplanowano na 2 lipca, na godzinę 18:30, natomiast z Wilkami 3 lipca, na 11:00.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0