BC Swiss Krono Żary nieznacznie lepsze od Sokoła Międzychód. W hicie kolejki podopieczni Marcina Chodkiewicza ulegli we własnej hali 94:98

"Kukiełka Show" - tak można nazwać sobotnie spotkanie z Sokoła Międzychód  z BC Swiss Krono Żary. Goście nieznacznie wygrali w hicie kolejki 94:98, a prawdziwe SHOW zaprezentował Grzegorz Kukiełka - Autor 42 oczek.
"Kukiełka Show" - tak można nazwać sobotnie spotkanie z Sokoła Międzychód z BC Swiss Krono Żary. Goście nieznacznie wygrali w hicie kolejki 94:98, a prawdziwe SHOW zaprezentował Grzegorz Kukiełka - Autor 42 oczek. Krzysztof Wróblewski

W ramach 23. kolejki rozgrywek 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn Sokół Międzychód na własnym parkiecie zmierzył się z BC Swiss Krono Żary.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego i zdobycia dwóch oczek przez przyjezdnych. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył dwie akcje później Jakub Nowak. Pierwsze pięć mnut meczu było bardzo wyrównane. Wtedy to dobrą skutecznością zaczęli prezentować się goście, którzy do końca kwarty zdobyli 14 oczek, przy tylko 5 Sokoła. Pierwsza ćwiartka zakończyła się wynikiem 15:26.

W drugiej połowie Sokół zaczął grać zdecydowanie tak, jak do tego przyzwyczaił swoich Kibiców. Drużyna budowała szybkie, składne akcje, w efekcie czego po kolejnych 8 minutach spotkania odrobiła wszystkie straty i wyszła na 2-punktowe prowadzenie 43:41. Akcja 2+1 w wykonaniu Damiana Szymczaka ustaliła wynik pierwszej połowy na 49:45
.
Po przerwie walka toczyła się "kosz za kosz" z minimalną przewagą gości, którzy do ostatniej odsłony przystępowali ponownie z 3 punktową zaliczką (69:72). Stało się tak głównie za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia Grzegorza Kukiełki i Mariusza Małachowskiego.

W ostatniej odsłonie goście na samym jej początku zaaplikowali miejscowym 5 oczek. Po chwili Sokół jednak ponownie zmniejszył stratę do 3 oczek. Cenne punkty Damiana Szymczaka, Łukasza Ulchurskiego i Braci Chodkiewicz pozwoliły na doprowadzenie do remisu na 2:41 do końca meczu (90:90). Wtedy to ponownie sprawy w swoje ręce wziął Grzegorz Kukiełka, który trafiał niemożliwe rzuty, notując przy tym 8 cennych oczek dla swojego zespołu. Sokół niestety był już bezradny - nie pomogła trójka w wykonaniu "Ulchura" i jeden, celny rzut "Stony".

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 94:98 i piątą porażką Sokoła w obecnych rozgrywkach.

W najbliższą sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza odoczną od ligowych zmagań. Zaplanowane na ten dzień spotkanie z Eneą Basket Junior Poznań zostało przełożone na środę 17.03, na godzinę 19:30 z powodu rozgrywek strefowych w których występują rywale Sokoła. Do międzychodzkiej hali Sokoły powrócą 20 marca. Wtedy to rozegrają ostatnie spotkanie rundy rewanżowej na własnym parkiecie. Zmierzą się z dobrymi znajomymi z Jeleniej Góry - KS Sudety. Pierwszy gwizdek w tym meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

W poprzedniej kolejce podopieczni Marcina Chodkiewicza zapewnili sobie przewagę parkietu w pierwszej rundzie PLAY-OFF - na pewno uplasują się na pozycjach 2-4.

Do końca pierwszej rundy rozgrywek sezonu 2020/2021 pozostały trzy kolejki. W nich Sokół zagra kolejno z Eneą Basket Junior Poznań (17.03), KS Sudety Jelenia Góra (20.03) oraz Dijo Maximus Polkąty Kąty Wrocławskie (28.03).
Pierwsza runda PLAY-OFF rozpocznie się w środę 31.03. Drugie spotkanie zostanie rozegrane tydzień później. W obecnych rozgrywkach PZKosz zmienił zasadę rozgrywania pierwszego etapu PLAY-OFF. Gra nie toczy się do dwóch zwycięstw, lecz rozegrany zostaje mecz i rewanż.