Cenne i pewne zwycięstwo Sokoła nad AZS'em UMK Toruń! Udany powrót Damiana Szymczaka

Patryk Ratajczak
Po serii czterech porażek z rzędu Sokół Międzychód w wielkim stylu pokonał AZS UMK Toruń! Udany powrót po kontuzji zaliczył Damian Szymczak, który zanotował 18 punktów i 5 asyst. Sokół Międzychód / archiwum

W ramach 7. Kolejki 2LM Sokół Międzychód udał się do Torunia, gdzie zmierzył się z miejscowym AZS’em.
Spotkanie rozpoczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego. Wynik meczu otworzyli jednak goście. Szybkie cztery oczka powracającego po kontuzji Damiana Szymczak pozwoliły podopiecznym Marcina Chodkiewicza objąć prowadzenie. Kolejne zdobycze Jakuba Nowaka, Jarka Kalinowskiego i Mariusza Małachowskiego pozwoliły na wygranie pierwsze odsłony 22:18.

W drugiej kwarcie Sokół pokazał ostry pazur. Dobra gra w obronie spowodowała, że przez ponad 5 minut gospodarze nie zdołali zdobyć żadnego punktu. Punktowali za to goście, którzy zanotowali run +12. Zawodnicy AZS’u mieli jeszcze przebłyski przed przerwą, jednak cztery oczka w ostatnich czterech minutach pierwszej połowy przy ośmiu Sokoła nie pozwoliły na zbyt wiele. Drapieżne ptaki na przerwę zeszły przy prowadzeniu 42:25!

Trzecie odsłona była już bardziej wyrównana. Gospodarze zaczęli odrabiać straty, które na 3 minuty przed końcem tej części gry wynosiły już tylko 8 oczek. Wtedy to zawodnicy Sokoła ponownie przejęli inicjatywę na boisku i przed ostatnią kwartą ponownie prowadzili ponad 10 punktami (41:55).

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od zdobycia dwóch oczek przez miejscowych. Kolejne punkty Damiana Szymczaka, Jordana Lewisa i Mariusza Małachowskiego dały 15-punktowe prowadzenie na 5 minut przed końcem spotkania. Run +8 podopiecznych Marcina Chodkiewicza pozwolił jeszcze na zwiększenie zdobyczy punktowej przyjezdnych do 24 punktów. Bezradni Akademicy nie byli już wstanie podjąć równej walki. Wynik tego spotkania przypieczętował Mariusz Małachowski ustalając go tym samym na 79:57. Efektem tego jest trzecie zwycięstwo zawodników z Międzychodu w obecnych rozgrywkach.

Kolejne spotkanie podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają w najbliższą sobotę. Wtedy to o godzinie 17:00 zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu przeciwko Enei Basket Poznań, w której występuje dobrze znany międzychodzkim Kibicom, były zawodnik Sokoła – Jakub Simon. Meczem tym Sokół rozpocznie cykl trzech meczy z rzędu w roli gospodarza. Tydzień później do Krainy Stu Jezior przyjedzie Arka Gdynia, a następnie Ogniwo Szczecin.

Po 7. Kolejkach Sokół plasuje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów - 3 zwycięstw i 4 porażek.

AZS UMK Toruń – MKS Sokół Międzychód 57:79 (18:22, 7:20, 16:13, 16:24)