Cenne zwycięstwa Warty Międzychód i Orła Łowyń, czyli podsumowanie minionego, piłkarskiego weekendu!

Kolejny weekend, w którym nie zabrakło piłkarskich emocji z nami! Cenne zwycięstwa odniosły zespoły Orła Łowyń i Warty Międzychód. Przeczytajcie relacje ze spotkań zespołów reprezentujących nasz powiat! Jakub Zachciał

Pora na kolejne podsumowanie piłkarskich zmagań drużyn z naszego powiatu z minionego weekendu.

W ramach rozgrywek piłkarskiej B-klasy grupy II w 11. Kolejce sezonu 2020/2021 Rzemieślnik Kwilcz zmierzył się na wyjeździe z LKS Lipa. Gospodarze od pierwszych minut objęli prowadzenie w meczu, które z każdą chwilą sukcesywnie powiększali. Prowadzili oni do przerwy aż 5:0. Po zmianie stron Rzemieślnik zdołał zdobyć dwie bramki, co dało wynik 5:2, jednak w ostatnich minutach sobotniego spotkania miejscowi zaprezentowali jeszcze dwie akcje zakończone celnymi strzałami. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką zespołu z Kwilcza 7:2. Po 11. Kolejkach Rzemieślnik plasuje się na 11 lokacie z dorobkiem 8 oczek. Zespół znajduje się aktualnie w strefie spadkowej (miejsca 10-13) i do bezpiecznego miejsca traci 2 oczka.

Warta Sieraków również w miniony weekend rozegrała spotkanie wyjazdowe. Tym razem zawodnicy udali się do Gałowa, gdzie zmierzyli się z miejscowych Kłosem. Przez 80 minut obie drużyny prowadziły bardzo wyrównaną walkę, jednak żadna z nich nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Dopiero w 88’ minucie wynik otworzyli gospodarze, którzy przez kolejne pięć minut oddali jeszcze dwa strzały, które zamienili na bramki. Ostatecznie Warta wróciła do Sierakowa na tarczy, przegrywając spotkanie 3:0. Aktualnie Warta zajmuje 10. Miejsce w ligowej tabeli i podobnie jak Rzemieślnik traci dwa oczka do „bezpiecznej” strefy tabeli.

Nieudany okazał się także wyjazd Płomienia Chrzypsko Wielkie na spotkanie z KS Kąsinowo. Obejmując prowadzenie w 20’ minucie meczu gospodarze wysoko pokonali nasz zespół 8:1. Płomień w 11 spotkaniach zanotował 15 punktów i zajmuje 6. Miejsce w ligowej tabeli.

Orzeł Łowyń w niedzielne popołudnie podejmował na swoim boisku Płomień II Przyprostynia. Do przerwy Orzeł po bramce Mariusza Dziurleji w 22’ minucie prowadził 1:0. Po przerwie w 59’ minucie bramkę dla miejscowych zdobył Marcin Surówka, a w 78’ i 82’ minucie zdobycz z pierwszej połowy powtórzył Mariusz Dziurleja. Ostatecznie Orzeł wygrał mecz 4:0 i z dorobkiem 7 oczek w 11 spotkaniach plasuje się na 12 pozycji w ligowej tabeli.

Idealne spotkanie rozegrała także Warta Międzychód, która na własnym boisku podejmowała Olimpię Koło. Prowadząc już od 3’ minuty zmotywowani zawodnicy Tomasza Leszczyńskiego z każdą chwilą powiększali swoje prowadzenie, by po kolejnych bramkach Jędrzeja Drame, Pawła Jankowskiego, Krzysztofa Kulczaka, Kacpra Sworackiego, Krzysztofa Schoen’a i Michała Kępskiego wygrać wysoko 7:0! Z dorobkiem 25 oczek po 14 kolejkach Warta plasuje się na 6. Miejscu w ligowej tabeli.