18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Delecta Bydgoszcz zwycięzcą VIII Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Międzychodzie [GLAERIA]

Po zaciętym, pięciosetowym pojedynku Delecta Bydgoszcz pokonała faworyzowaną Skrę Bełchatów w finale VIII Memoriału im. Arkadiusza Gołasia, który odbył się w Międzychodzie

W niedzielę, 9 września, punktualnie o godzinie 16 rozpoczął się wielki finał kończący trzydniowy VIII Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Naprzeciw siebie stanęły dwie znakomite marki polskiej siatkówki - Delecta Bydgoszcz i Skra Bełchatów. Faworytem bez wątpienia był wicemistrz Polski i zdobywca drugiego miejsca w Lidze Mistrzów. Sport ma jednak to do siebie, że faworyci nie zawsze wygrywają...

Spotkanie od początku wzbudziło ogromne zainteresowanie publiczności, która niemal do ostatniego miejsca wypełniła Halę Widowiskowo-Sportową w Międzychodzie. Mecz rozpoczął się lepiej dla Bełchatowian. W pierwszym secie podopieczni Jacka Nawrockiego kontrolowali sytuację i wygrali dość spokojnie 25:21.

Drugie starcie było już bardziej wyrównane. Delecta Bydgoszcz nie odstawała poziomem od wicemistrzów Polski. Przy stanie 24:24 dwukrotne złe przyjęcie Michała Winiarskiego doprowadziło do zwycięstwa w secie Bydgoszczan 24:26.

Podrażniona takim obrotem sprawy Skra w trzecim secie zagrała dużo uważniej. W ataku brylowali Mariusz Wlazły i Aleksandar Atanasijevic. W obronie świetnie grał Paweł Zatorski. Wszystko to przełożyło się na wysokie zwycięstwo Skry w trzecim secie - 25:19.

Czwarte starcie na długo pozostanie w pamięci międzychodzkich kibiców. Obie ekipy wspinały się na szczyt swoich możliwości, nie pozwalając przeciwnikowi odskoczyć choćby na kilka punktów. Po stronie Delecty fantastycznie spisywali się Marcin Wika, Dawid Konarski i Marcin Waliński. Nieprawdopodobnie emocjonujący set przyniósł kilka piłek meczowych Skrze, jednak determinacja i zimna krew siatkarzy z Bydgoszczy doprowadziły ich do ostatecznego zwycięstwa w tym starciu, które zakończyło się wynikiem 33:35!

Podbudowani wspaniałym zwycięstwem podopieczni Piotra Makowskiego w tie-breaku nie dali większych szans zagubionym siatkarzom Skry. Ostatecznie Delecta triumfowała w piątym secie 11:15 i tym samym wygrała cały mecz 2:3, a zarazem po raz pierwszy zwyciężyła w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia!

Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 2:3
(25:21, 24:26, 25:19, 33:35, 11:15)

Tuż po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja zespołów oraz wręczenie nagród indywidualnych, które otrzymali: