Derby Wielkopolski nie dla Sokoła. MKK Gniezno wywozi z Krainy Stu Jezior dwa cenne punkty. Czwarta porażka zawodników Marcina Chodkiewicza

Nie była to udana sobota dla podopiecznych Marcina Chodkiewicza. Spotkanie z MKK Gniezno zakończyło się porażką aż 20 punktami. Hania Wojtaszek/Krzysztof Wróblewski

W ramach 6. Kolejki 2 ligi mężczyzn Sokół Międzychód na własnym parkiecie zmierzył się z Sklep Polski MKK Gniezno. Rywalizacje między tymi dwoma zespołami od zawsze wywoływały wiele emocji, nie inaczej był tym razem.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez przyjezdnych i zdobycia przez Marka Sobkowiaka czterech oczek. Pierwszy punkt dla Sokoła zdobył z linii rzutów wolnych Jakub Nowak, który po chwili „dołożył” jeszcze trzy punkty. Przez kolejne 5 minut walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”, a na 3:19 przed końcem pierwszej odsłony na tablicy widniał remis 12:12. Do końca tej części Sokół zdobył jeszcze 7 oczek, a przyjezdni 2, a zakończyła się ona wynikiem 19:14.

Po niespełna dwóch minutach drugiej części podopieczni Marcina Chodkiewicza prowadzili 7 punktami. Run +9 MKK pozwolił rywalom na odrobienie strat, a po chwili nawet wyjść na prowadzenie (28:29). Kolejny run +9 pozwolił na zwiększenie prowadzenia. Niemoc miejscowych przerwał Jakub Nowak w akcji 2+1. Do końca kwarty goście jednak zdołali jeszcze powiększyć swoją zdobycz punktową, w efekcie czego na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 34:45.

Przez pierwsze trzy minuty żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do kosza rywali. Niemoc przerwał ponownie Jakub Nowak celnym rzutem za trzy punkty. Kolejna seria punktowa, tym razem +10 gości spowodowała, że zawodnicy Marcina Chodkiewicza przegrywali już 15 punktami. Bezradny Sokół nie mógł się przełamać i po trzech ćwiartkach przegrywał 20 punktami.

Ostatnia kwarta była wyrównana. Gospodarze zbliżyli się nawet na 13 punktów na trzy minuty przed końcem, jednak kolejne serie punktowe przyjezdnych, przeplatane pojedynczymi zdobyczami Sokoła nie pozwoliły na odrobienie strat i przechylenie szali zwycięstwa na stronę międzychodzkiego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 66:88.

Sokół Międzychód – MKK Gniezno 68:88 (19:14, 15:31, 10:19, 24:24)

Ogniwo Szczecin 71:69 TS Basket Poznań
SMS Władysławowo – Miasto Zakochanych Chełmno ( mecz przełożony na 28.10)

Już w najbliższą sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza udadzą się do Torunia, gdzie zmierzą się z miejscowym AZS’em. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 13:00. Do międzychodzkiej hali Sokół powróci 6 listopada. Wtedy to na własnym parkiecie zmierzy się z głównym kandydatem do awansu z grupy A – Eneą Basket Poznań. Będzie to także powrót Jakuba Simona do Międzychodu. „Simi” rozegrał bowiem ostatnie sezony w zespole trenera Chodkiewicza. Pierwszy gwizdek w międzychodzkiej hali zabrzmi o godzinie 17:00. Z obu spotkań przeprowadzona zostanie transmisja LIVE.

IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach (23.10.2021).

Mniszki. IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego...

Wspólne dziedzictwo, wspólne pasje, czyli... niezwykłe warsztaty w Sierakowie (22.10.2021).

Sieraków. Wspólne dziedzictwo, wspólne pasje, czyli... niezw...

W świecie kontrowersyjnego reżysera Waleriana Borowczyka urodzonego w Kwilczu, czyli... spotkanie z filmoznawcą Kubą Mikurdą (22.10.2021).