Dominacja Sokoła w każdym aspekcie! Rekordowe zwycięstwo zawodników Marcina Chodkiewicza w Chełmnie! Sokół zanotował aż 139 punktów!

Sobotnie spotkanie w Chełmnie okazało się meczem praktycznie do jednego kosza. Zawodnicy Marcina Chodkiewicza pewnie pokonali Miasto Zakochanych aż 139:72! Takiego wyniku w drugiej lidze w wykonaniu Sokoła jeszcze nie było! Sokół Międzychód

W ramach 13. Kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód udał się do Chełmna, gdzie zmierzył się z miejscowym „Miastem Zakochanych”.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego, a wynik meczu otworzył Jakub Nowak celnym rzutem za trzy. Kolejne punkty Jordana Lewisa, Marcina Wróbla, Mariusza Małachowskiego i Damiana Szymczaka wyjść przyjezdnym na prowadzenie na półmetku premierowej odsłony 10:16. Znakomita gra w obronie i run 14:0 w ataku pozwoliły na zwiększenie prowadzenia do 20 oczek na 2 minuty przed końcem tej części gry (10:30). Kolejne celne rzuty Adama Chodkiewicza, Kamila Paluszaka i Tymoteusza Witczaka dały na koniec pierwszej odsłony wynik aż 16:40!
Kolejne punkty wyżej wspomnianych zawodników pozwoliły rozpoczął drugą kwartę z przytupem! Po kolejnych trzech minutach Sokół prowadził już 48:20. Wtedy to miejscowi zmniejszyli swoją stratę o 9 oczek. Jednak podrażniło to tylko ofensywnie nastawiony tego dnia zespół Marcina Chodkiewicza, który zanotował kolejny run, tym razem +15. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 68:31 dla zawodników Sokoła.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Kolejne 13 punktów z rzędu w wykonaniu przyjezdnych po niespełna trzech minutach przedostatniej kwarty dały 50 punktów przewagi, a celny rzut za dwa Mariusza Małachowskiego w ostatnich sekundach tej odsłony dał wynik 51:101!
Ostatnia kwarta niczym nie odbiegała od pozostałych. Sokół dominował zarówno w obronie jak i w ataku. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się młodzież z BC Sieraków. Ostatecznie celnym lay-up’em Tymoteusz Witczak ustalił zdobycz Sokoła w tym meczu na aż 139(!) punktów. Gospodarze natomiast spotkanie do zakończyli z dorobkiem 72 oczek.
Po trzynastu kolejkach Sokół plasuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów, co daje bilans 9-4. Różnica w punktach zdobytych do straconych wynosi natomiast +143!

Już w najbliższą sobotę o 17:00 Sokół rozegra swój ostatni mecz w pierwszej rundzie rozgrywek. Tym razem do Międzychodu przyjedzie SMS PZKosz Władysławowo. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.
Natomiast spotkanie z 16. Kolejki, które pierwotnie zaplanowane było na 1.01.2022 prawdopodobnie odbędzie się w środę, 15 grudnia o godzinie 19:30. Wtedy to podopieczni Marcina Chodkiewicza zmierzą się z Politechniką Gdańsk.