Dream Burger Basket Liga. Sokół sensacyjnie wygrywa z liderem

Dream Burger Basket Liga zbliża się do końca sezonu zasadniczego
Dream Burger Basket Liga zbliża się do końca sezonu zasadniczego Marek Onek
Dream Burger Basket Liga wkracza w decydującą fazę. Sokół ograł niespodziewanie MK Zaune, Dzikie Kuny musiały uznać wyższość AP Sazan

Gorzowska Dream Burger Basket Ligi zmierza powoli do ostatecznych rozstrzygnięć w sezonie zasadniczym. W poprzedniej kolejce obie lokalne ekipy pauzowały, przekładając swoje bezpośrednie spotkanie na 15. stycznia. Wypoczęci zawodnicy obu drużyn pojawili się więc w Gorzowie w ubiegły weekend, gdy Dream Burger Basket Liga rozgrywała przedostatnią, dziewątą kolejkę.

Dzikie Kuny mierzyły się z wiceliderem - AP Sazan. Niestety sensacji nie było i międzychodzianie przegrali wysoko 43:72. Niespodziankę sprawili za to koszykarze Sokoła Międzychód, który podejmował najlepszy jak dotąd zespół ligi, MK Zaune. Okazało się, że Dream Burger Basket Liga może być wyrównana i nawet zespół z dolnej połowy tabeli, grający dodatkowo w osłabieniu, może sprawić liderowi wiele problemów. Emocjonujący mecz zakończył się wysokim wynikiem 79:73 na korzyść zawodników z Międzychodu. O zwycięstwie zadecydowała pierwsza połowa. W dwóch kwartach Sokół wypracował sobie przewagę ponad 20 oczek.