Drugie okazałe zwycięstwo Sokoła! W sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza wysoko pokonali zaplecze ekstraklasowej Stali Ostrów!

Patryk Ratajczak
Lepszego rozpoczęcia sezonu 2020/2021 nie mogli sobie wyobrazić Kibice międzychodzkiej koszykówki. W sobotnie popołudnie podopieczni Marcina Chodkiewicza zdemolowali zaplecze Stali Ostrów Wielkopolski. Sokół Międzychód

W ramach 4. Kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód udał się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzył się z bezpośrednim zapleczem występującej na najwyższym szczeblu rozgrywek Stali Ostrów Wielkopolski. Na to spotkanie nasz zespół udał się bez Jakuba Simona.

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Łukasza Ulchurskiego i zdobycia pięciu oczek przez Damiana Szymczaka. Po kolejnych punktach „Ulchura” i Adama Chodkiewicza po 3 minutach spotkania Sokół prowadził już 11:5. W drugiej części pierwszej kwarty efektownymi akcjami popisali się jeszcze Adam Adamski, Jakub Nowak i Marek Zywert. Ćwiartka ta zakończyła się wynikiem 18:25 dla przyjezdnych.

Na początku drugiej odsłony zawodnicy Stali próbowali jeszcze nawiązać równorzędną walkę i odrobić straty. Po części udało im się wykorzystać chwilową nieskuteczność podopiecznych Marcina Chodkiewicza i po trzech minutach zmniejszyli przewagę Sokoła do 6 oczek. Przez kolejne dwie minuty walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”. Celna trójka Jakuba Nowaka dała sygnał do ataku – po niej właśnie Sokół zanotował run +14. Oba zespoły do końca pierwszej połowy zdobyły jeszcze po cztery oczka. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Sokoła 53:35.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Kolejne celne rzuty Adama Chodkiewicza, Adama Adamskiego czy sierakowskiego duetu Szymczak-Zywert na półmetku trzeciej odsłony dały prowadzenie 67:46. Wtedy to Sokół ponownie zaliczył efektowny run +10. Celny rzut Jarosława Kalinowskiego w ostatniej akcji tej części ustalił wynik przed ostatnią kwartą na 83:49.

Ostatnia ćwiartka była najbardziej wyrównana. Młodzi zawodnicy Stali ruszyli do ataku i wreszcie udało im się nawiązać wyrównaną walkę z doświadczonym zespołem Sokoła. Nie miało to jednak większego znaczenia na wynik końcowy spotkania, które podopieczni Marcina Chodkiewicza wygrali 74:107!
Rewelacyjne zawodnicy rozegrał Damian Szymczak, który spędził na parkiecie niespełna 23 minuty, zdobywając w tym czasie 25 oczek na stuprocentowej skuteczności – 7/7 za dwa, 11/11 za jeden. Dołożył do tego 9 asyst, a jego eval wyniósł 37!

Już w najbliższą niedzielę do Międzychodu przejedzie jeden z głównych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy – Rycerze Rydzyna. Jeśli Sokół zagra tak jak w pierwszych dwóch spotkaniach może pokusić się o wielką niespodziankę w hicie V. kolejki 2LM. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00. Spotkanie odbędzie się bez publiczności, dlatego już teraz w imieniu klubu zapraszamy na transmisję LIVE przed ekrany!