Emocjonujące spotkanie w wykonaniu Sokoła. Podopieczni Marcina Chodkiewicza ogrywają KS Kosz Pleszew po wyrównanym spotkaniu 114:101!

"Hej Hej - tu NBA!" - czytaliśmy po sobotnim spotkaniu Sokoła z KS Kosz Pleszew w mediach społecznościowych. Obie drużyny rozegrały iście emocjonujące spotkanie, które okrzyknięto ponownie hitem kolejki! Hania Wojtaszek

W ramach 6. Kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód udał się do Pleszewa, gdzie zmierzył się z miejscowym KS Kosz.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła drużyna gości. Po niespełna minucie gry pierwsze oczka dla Sokoła zdobył Damian Szymczak, który powtórzył akcję kilka sekund później. Po nieco ponad 5 minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 11:19 dla Sokoła. Kolejne składne akcje podopiecznych Marcina Chodkiewicza dały prowadzenie po pierwszej odsłonie 21:30.

Druga odsłona była bardzo wyrównana. W drużynie Sokoła szalał Damian Szymczak, którego wspierali Łukasz Ulchurski, Adam Chodkiewicz i Jakub Nowak. Drużyna z Pleszewa nie zdołała nawiązać kontakt i na półmetku drugiej kwarty zmniejszyła stratę do zaledwie dwóch oczek. Sześć punktów Damiana Szymczaka, pięć Jarosława Kalinowskiego pozwoliły ponownie zwiększyć prowadzenie do 8 oczek. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 53:61 dla międzychodzkiej drużyny. Warto zaznaczyć, że na 61 punktów Sokoła zdobytych w pierwszej połowie 24 z nich zdobył wspomniany Wyżej Damian.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, walka była ponownie bardzo wyrównana i toczyła się „kosz za kosz”. Na obwodzie szalał „Bolek”, a pod koszami rewelacyjnie radził sobie Jakub Simon. Przez połowę trzeciej kwarty przewaga Sokoła utrzymywała się w okolicy 10 oczek. Wtedy to po 6 punktach z rzędu zespół z Pleszewa ponownie zbliżył się na 4 oczka. Chwilowy przestój Sokoła przerwał kapitan – Adam Adamski. Po nim kolejne rzuty trafiał Damian Szymczak, który dopisał do swojego dorobku 8 punktów z rzędu. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 82:88. Bardzo rzadko w europejskiej koszykówce, a zwłaszcza w Polsce spotyka się tak wysokie, a zarazem wyrównane wyniki na tym etapie spotkania.
W ostatniej ćwiartce w ciągu czterech pierwszych minut gospodarze ponownie zbliżyli się na dwa punkty. Wtedy to do walki włączyło się trio Wejman-Kalinowski-Simon, które celnymi rzutami nie pozwoliło na objęcie prowadzenia przez miejscowych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 104:114 i kolejne wygrana Sokoła w obecnych rozgrywkach stała się faktem!

Już w najbliższą środę Sokół uda się do Wrocławia, gdzie zmierzy się miejscowym Gimbasketem w ramach zaległego spotkania z pierwszej kolejki. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00. W sobotę natomiast podopieczni Marcina Chodkiewicza na własnym parkiecie podejmą zaplecze ekstraklasowego Śląska Wrocław. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 17:00. Z obu spotkań przeprowadzona zostanie transmisja LIVE w social mediach Sokoła.