Inwestycyjny sierpień w gminie Sieraków

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum KSOB
Udostępnij:
Czy władze gminy Sieraków zdecydują się wybrać którąś ofert, jakie przedsiębiorcy złożyli w związku z ogłoszonym przetargiem w ramach pierwszego etapu Programu Kompleksowej przebudowy dróg w mieście Sieraków.

Na początku sierpnia komisja powołana do rozstrzygnięcia przetargu w wyżej wymienionej sprawie, otworzyła oferty jakie złożono w ramach inwestycji. Ta podzielona została na cztery części.

Pierwsza dotyczy przebudowy ulicy Jarochowskiego w Sierakowie na odcinku 640 mb. W ramach zadania należy wykonać nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej szarej, wjazdy na posesje z kostki betonowej czerwonej. Chodniki z kostki betonowej szarej. Ponadto w środku jezdni zaprojektowano ściek z dwóch rzędów kostki betonowej oraz odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej.

Druga część zadania związana jest z budową kanalizacji deszczowej w ul. Jarochowskiego o łącznej długości 473,54 mb. Trzecia część prac, to budowa na tej samej ulicy kanału technologicznego na długości 704 metry. Z kolei ostatnia część zadania dotyczy budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Leśnej o łącznej długości 992,71 metrów bieżących.

Gmina chciała przeznaczyć na to zadanie 2 800 000 złotych. Już jednak wiemy, że środki te nie starczą, by rozstrzygnąć przetarg. Na zadnie swoje oferty złożyły trzy firmy. Ta najniższa, to propozycja realizacji inwestycji za 3 355 440, 27 zł, jaką złożyła firma Zakład Usługowo – Handlowo – Produkcyjny „Lecha” z Sierakowa. Nieco wyższa, bo wynosząca 3 368 500 zł była oferta firmy Renomex z Dusznik. Trzecia oferta, jaką złożyła firma Usbud z Rozbitka pod Kwilczem wyniosła 3 791 450, 15 zł. Wszystkie firmy udzielają 60 miesięcznej gwarancji na swoje prace.

Gmina ma teraz dwie drogi. Albo w budżecie znajdą się środki by spełnić minimalną ofertę, jaka została złożona, albo też przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony na nowo.

Tymczasem do 30 sierpnia trwa inny przetarg związany z inwestycjami budowlanymi na terenie gminy Sieraków. Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty na wykonanie robót polegających na ulepszeniu nawierzchni odcinka drogi dojazdowej do gruntów rolnych we wsi Przemyśl obręb Chalin. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej istniejącej drogi gminnej o nawierzchni gruntowej na odcinku 600 metrów bieżących.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie